pultuszczak
Dlaczego warto skorzystać z polisy inwestycyjnej

2021-12-28 8:19:47

 

Oszczędzanie nie jest proste. Jak wynika z raportu Assay Index aż 44% Polaków nie posiada żadnych oszczędności. Powody takiego stanu są różne, cześć osób zupełnie nie dba o swoją przyszłość, w innych przypadkach jest to skutek niskich dochodów i wysokich kosztów utrzymania. Istnieje jednak produkt, który może pomóc w oszczędzaniu — to polisa inwestycyjna.

Czym jest polisa inwestycyjna?

Ubezpieczenie inwestycje, zwane również ubezpieczeniem mieszanym lub ubezpieczeniem z funduszem inwestycyjnym to produkt, który łączy zalety polisy na życie z możliwością oszczędzania i inwestowania środków pieniężnych. W dużej mierze polisa mieszana jest dość podobna do ubezpieczenia na życie. Obejmuje przede wszystkim zabezpieczenie w razie śmierci osoby ubezpieczonej, może również dodatkowo dotyczyć ochrony finansowej przed skutkami takich zdarzeń jak utrata zdolności do wykonywania pracy, poważny wypadek lub zachorowanie, pobyt w szpitalu i tym podobne. Zakres polisy w tym wypadku zależy od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego oraz od naszych preferencji. Z oferty mogą skorzystać osoby pełnoletnie.

Na czym natomiast polega część inwestycyjna? Zgodnie z zapisami w umowie towarzystwo ubezpieczeniowe przekazuje określoną część opłacanej składki na wybrany przez siebie fundusz inwestycyjny. Środki te są gromadzone i inwestowane. Następnie będą wypłacone ubezpieczonemu. Kiedy to się wydarzy? Towarzystwa zazwyczaj podpisują tego typu umowy na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, a także na tzw. dożycie. Oznacza to, że ubezpieczony otrzyma stosowną kwotę po ukończeniu np. 60. roku życia.

Polisa posagowa

Innym wariantem ubezpieczenia inwestycyjnego jest polisa posagowa. W jej wypadku osobą ubezpieczoną jest dziecko. O ubezpieczeniu decydują rodzice lub opiekunowie prawni (mogą to też być dziadkowie), którzy w ten sposób gromadzą środki, które będą następnie wypłacone dziecku, nie wcześniej jednak niż przed uzyskaniem pełnoletności. Składka takiego ubezpieczenia jest dzielona na część ochronną oraz oszczędnościową, co w trakcie kilkunastu lub kilkudziesięciu lat pozwala uzyskać znaczącą sumę.

Dlaczego warto oszczędzać poprzez ubezpieczenia?

Jak już wspomniano, oszczędzanie nie przychodzi Polakom łatwo. Polisa mieszana pozwala na zgromadzenie znacznej kwoty poprzez regularne wpłaty, co pomaga w systematycznym oszczędzaniu. Równie ważny jest element ochronny, dzięki któremu możemy zabezpieczyć byt naszych bliskich lub mieć pewność, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia otrzymamy odpowiednie odszkodowanie lub środki na leczenie. W przypadku polisy wykupionej w imieniu dziecka dodatkowe środki po ukończeniu 18. roku życia to ogromne wsparcie podczas pierwszych kroków w dorosłość. Ponadto ubezpieczenia mieszane są względnie tanie – miesięczna składka rozpoczyna się od 100 zł. Co istotne osoby bardziej majętne mogą zainwestować w tego typu produkt znacznie więcej, co będzie wiązało się z większymi zyskami po wygaśnięciu umowy.

Szukasz ubezpieczenia na życie w Warszawie, które jednocześnie pozwoli Ci zaoszczędzić? Zgłoś się do biura Eurofinance na Bemowie http://eurofinance.info.pl/ubezpieczenie-na-zycie-warszawa-bemowo/?utm_campaign=seo, gdzie pomagamy naszym klientom wybrać idealny produkt spośród ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.

undefined

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *