pultuszczak
Detoks alkoholowy – co warto wiedzieć?

2019-10-02 4:58:39
Mówi się, że alkoholizm to choroba XXI wieku. Ludzie żyją bardzo szybko, chcą osiągnąć w życiu coraz więcej i więcej, zatracają się w tym i często tracą kontrolę nad własnym postępowaniem. Jeśli coś ich przerasta, sięgają po alkohol, aby “zapić” problemy finansowe, rodzinne, stres związany z pracą czy inne trudności, który z dnia na dzień wcale nie ubywa. Bardzo często, alkoholik nie chce przyznać, że jest chory, albo wręcz nie zdaje sobie z tego sprawy. Zrozumienie sytuacji, w której dana osoba się znajduje to pierwszy krok ku wyzdrowieniu i wyjściu z nałogu. Kiedy już się go wykona, warto zdecydować się detoks, czyli odtrucie organizmu, które jest pierwszym krokiem w drodze, do wolności.

 

Odtrucie organizmu alkoholika

Nadmierne spożywanie alkoholu, wiąże się z szeregiem negatywnych konsekwencji nie tylko dla zdrowia psychicznego, jakości życia rodzinnego i kariery w zawodzie, ale także dla zdrowia fizycznego. Alkohol zwiera mnóstwo toksyn, które negatywnie wpływają na pracę poszczególnych narządów. Prowadzi on także do zaburzenia gospodarki jonowo – elektrolitowej oraz zaburzenia związanego z witaminami i minerałami. Z tego powodu, po gwałtownym odstawieniu alkoholu, chory może się spotkać z szeregiem bardzo nieprzyjemnych objawów. W takim wypadku, wskazane jest przeprowadzenie odtrucia.

Funkcjonuje bardzo dużo klinki, w których możliwe jest skorzystanie z detoksu np. http://medjol.pl/detoks/alkoholowy. Odtrucie, pozwala na usunięcie z układu krwionośnego, wszelkich toksyn i związków, których źródłem jest alkohol etylowy. Ponadto, dzięki temu zabiegowi uzupełnione zostają niedobory elektrolitów.

Pacjent dożylnie otrzymuje odpowiednią dawkę elektrolitów, soli mineralnych oraz witamin. Dzięki temu, w jego organizmie zostaje przywrócona równowaga metaboliczna.

Celem odtrucie, jest przerwanie ciągu alkoholowego i łagodzenie wszelkich objawów, zarówno psychicznych jak i fizycznych, które towarzyszą odstawieniu napojów alkoholowych. Skuteczny detoks, powinien trwać około siedmiu do dziesięciu dni. Jednorazowe podanie kroplówki, to tylko wstęp po oczyszczenia organizmu. To jak długo ostatecznie potrwa odtrucie, zależy przede wszystkim od indywidualnych cech organizmu pacjenta oraz od stopnia zaawansowania jego choroby. Przed rozpoczęciem działań, przeprowadza się dokładne badania. Ważne, aby cały proces przebiegał pod ścisłym nadzorem lekarza, który będzie cały czas monitorował sytuacje.

Odtrucie alkoholowe, poleca się przede wszystkim osobom, które borykają się objawami związanymi z zespołem abstynencyjnym. Po skutecznym przeprowadzeniu detoksu, każdy chory powinien zostać skierowany na dalszą terapię, która nauczy go życia bez alkoholu.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *