pultuszczak
Czy kurs programowania to dobra inwestycja?

2019-10-21 9:03:32
Żyjemy w świecie technologii, komputerów, systemów informatycznych. Czy wiesz, że nawet najprostsza aplikacja na telefon, mała gra w przeglądarce, strona internetowa którą teraz czytasz, wymagała do powstania użycia jakiegoś języka programowania? Obecnie jesteśmy otoczeni kodem. Jest on niewidzialny jak w Matrixie, ale odpowiada za ogromną część naszej rzeczywistości. Chcesz ten kod zobaczyć, nauczyć się go, opanować? Mieć wpływ na dzisiejszy świat? Tworzyć go? Kurs programowania będzie pierwszym i najlepszym do tego krokiem.

 

Programista to obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów, na który zapotrzebowanie ciągle rośnie. Szacuje się, że tylko w Polsce na chwilę obecną brakuje około 50 tys. specjalistów w tej dziedzinie. W całej Unii Europejskiej ta liczba rośnie do 800 tys. Daje to ogromne pole do popisu dla przyszłych adeptów sztuki programowania. Umiejętność ta gwarantuje prestiżową, dobrze płatną pracę, pełną wyzwań i ciekawych zadań. Programistów poszukują firmy znane na całym świecie, takie jak Google, IBM, Microsoft, a nawet NASA.

Obecnie najpopularniejszymi językami programowania są Python, Java, JavaScript, C#, C++, HTML i PHP. Opiera się na nich nasza technologiczna rzeczywistość. Znajomość któregokolwiek z nich otwiera nam drogę do kariery w branży IT i możliwość wpływania na świat. Uczestnik kursu programowania w formie bootcampu poznaje dany język od podstaw. Bootcamp to forma nauki nastawiona przede wszystkim na praktykę. Daje konkretne umiejętności i przygotowuje do zawodu. Oprócz umiejętności obsługi komputera nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza specjalistyczna. Kurs taki jest długi i intensywny. Przykładowo dla Pythona, który jest najbardziej intuicyjnym i uniwersalnym językiem programowania na świecie, bootcamp składa się łącznie ze 120 godzin nauki. Później można poszerzać swoją wiedzę na dodatkowych szkoleniach i kursach zawodowych. Programowanie to bardzo dynamiczna dziedzina, która ma wiele do zaoferowania. Najlepsi programiści stale podnoszą swoje kwalifikacje, a prawda jest taka, że to co możemy stworzyć dzięki programowaniu ograniczone jest tylko naszą wyobraźnią.

Profesjonalnie przygotowany kurs programowania prowadzony jest przez doświadczonego wykładowcę, który nie tylko posiada ogromną wiedzę na dany temat. Potrafi również tę wiedzę przekazać. Intensywny kurs składa się z dwóch części. Pierwsza odbywa się w placówce szkoły, gdzie uczestnicy poznają język i sposób w jaki się go używa. Druga część to praca w domu z zadaniami od wykładowcy, które poprawiają, utrwalają i sprawdzają wiedzę kursantów. Dobry kurs utrzymany jest w przyjaznej atmosferze i odbywa się przy użyciu wysokiej jakości sprzętu, który pozwala maksymalnie wykorzystać czas przeznaczony na naukę.

Po ukończeniu kursu jego absolwent zdobywa praktyczne umiejętności, które z powodzeniem może dalej rozwijać. Jest również w stanie podjąć pracę zarobkową jako programista i rozpocząć tym samym swoją karierę w tej dziedzinie. Może też zdecydować, czy specjalizować się tylko w jednym, wybranym języku, czy też poszerzać swoją wiedzę i poznawać następne systemy, zwiększając tym samym swoje szanse na sukces.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *