pultuszczak

Facebook
Czterolatka wróciła do mamy

2021-08-18 12:21:12

Dzielnicowi z pułtuskiej komendy zaopiekowali się 4-letnią dziewczynką, która zapłakana szukała mamy. Dziecko zauważyli przypadkowi świadkowie i zaalarmowali policję.

Dzięki mundurowym mała spacerowiczka wróciła do zatroskanej mamy
Do zdarzenia doszło 14 sierpnia, w Pułtusku. Czterolatka szła sama, bez opieki. Nie miała żadnych obrażeń, była zapłakana. Dziewczynka powiedziała, ile ma lat i jak ma na imię, poza tym nic więcej nie udało się dowiedzieć od dziecka. Dzielnicowi bardzo szybko ustalili, gdzie mieszka dziecko. Jak się okazało, dziewczynka miała bawić się na placu zabaw pod opieką starszych sióstr, w pewnym momencie oddaliła się. Dzięki reakcji przypadkowych osób oraz interwencji policji, bezpiecznie wróciła do domu. Policjanci przekazali dziecko matce. Kobieta była trzeźwa.

Taka sytuacja mogła zakończyć się tragedią. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o wzmożenie opieki nad dziećmi i maksymalną troskę o bezpieczeństwo najmłodszych. Chwila nieuwagi i brak nadzoru w domu, nad wodą czy na spacerze, może narazić dziecko na utratę zdrowia, a nawet życia. Na rodzicach i opiekunach ciąży zatem duża odpowiedzialność – również karna, za brak nadzoru nad dzieckiem.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *