pultuszczak




CHCIAŁA KUPIĆ POMPĘ CIEPŁA – STRACIŁA PONAD 8 TYSIĘCY

2023-05-31 7:56:20

Pułtuscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło podczas zakupu pompy ciepła. Jego ofiarą padła 56-letnia mieszkanka powiatu pułtuskiego. Kobieta przekazała ponad 8 tysięcy złotych, jednak nie otrzymała zamówionego sprzętu, ani też zwrotu pieniędzy.

Do policjantów z pułtuskiej komendy zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas zakupu pompy ciepła. 56-latka myśląc, że znalazła atrakcyjną ofertę, podpisała umowę z firmą. Sprzedający w rozmowie telefonicznej zapewnił, że po otrzymaniu wpłaty w kwocie 8500 zł, w uzgodnionym umową terminie dojdzie do montażu urządzenia. Po przelaniu pieniędzy kobieta poinformowała o tym sprzedającego, jednak do chwili obecnej nie otrzymała zamówionego towaru, ani też zwrotu pieniędzy.

Podczas zakupów pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Zachowajmy czujność szczególnie kiedy oferowany przedmiot jest w atrakcyjnej cenie. Robiąc zakupy w internetowym sklepie warto sprawdzić najpierw czy dana firma rzeczywiście istnieje i przeczytać komentarze innych osób.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *