pultuszczak
Centrum Dietetyczne Natur House. Dlaczego warto pić wodę?

2019-10-22 12:30:35

Kto chciałby pozbyć się nadprogramowych kilogramów, zwalczyć cellulit, a do tego zyskać więcej energii i poprawić swoją koncentrację? Chyba każdy, kto zmaga się z wymienionymi problemami. A kto chciałby to zrobić stosując jeden nawyk? Wszyscy? Świetnie! A zatem pora zacząć pić wodę. Dlaczego właśnie woda ma pomóc? Już wyjaśniamy!

Woda to życie

Na pewno nieraz o tym słyszeliście. I to prawda. Organizm składa się z niej aż w 75% w przypadku dzieci i około 60-70% u osób dorosłych. Woda uczestniczy we wszystkich procesach, jakie zachodzą w organizmie. Przyjmuje się, że dla ich prawidłowego przebiegu, każdego dnia należy przyjąć około 2 litrów płynów w przypadku kobiet i dzieci, a dla mężczyzn norma to około 2,5–3 litry. Ilość ta obejmuje zarówno płyny przyjmowane z pokarmem, jak i w postaci napojów.

Dokładne zapotrzebowanie na wodę jest kwestią indywidualną. To, ile płynów powinna przyjąć konkretna osoba jest zależne od  płci, masy ciała, wieku, stanu zdrowia, a także temperatury otoczenia i stopnia aktywności fizycznej.

Woda na skuteczne odchudzanie

Regularne picie wody pomaga pozbyć się wielu dolegliwości trawiennych, między innymi zaparć, wzdęć, niestrawności i wywołanych przez nią bólów brzucha. Badania, które zostały przeprowadzone w 2006 roku w Oakland Research Institute potwierdzają, że picie wody w regularny sposób wywołuje utratę 2 kg masy ciała w ciągu roku. Niby niewiele, ale w połączeniu z innymi zdrowymi nawykami żywieniowymi spadek masy może być znacznie większy. Pijąc wodę co 15-30 minut, małymi łykami, łatwiej powstrzymać się od podjadania między posiłkami, a w trakcie jedzenia szybciej osiągamy punkt sytości, ponieważ nasz żołądek jest już częściowo wypełniony.

Woda na cellulit

Prawidłowe nawodnienie organizmu reguluje ciśnienie krwi i poprawia ukrwienie tkanek, w tym również skóry. Dzięki temu skóra jest lepiej odżywiona. Ponadto, picie wody sprawia, że organizm „nie broni się” przed odwodnieniem i nie blokuje w komórkach wody metabolicznej, która jest jedną z głównych przyczyn cellulitu.

Picie wody poprawia koncentrację

Brak odpowiedniego nawodnienia realnie wpływa na obniżenie sprawności umysłowej, co powoduje spadek koncentracji i efektywności w wykonywaniu obowiązków oraz nauce. Już lekkie odwodnienie może skutkować pogorszeniem pamięci krótkotrwałej, trudnościami w skupieniu się na wykonywanym zadaniu, i jego prawidłowym wykonaniu nawet o 50%! W rezultacie spada motywacja do kontynuowania aktywności, pogarsza się nastrój i pojawia rozdrażnienie.

Warto pamiętać, że odwodnienie wpływa niekorzystnie na każdy aspekt naszego funkcjonowania. Kiedy organizm nie może sprawnie realizować niezbędnych procesów życiowych, nie możemy oczekiwać dobrego samopoczucia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Jeśli szukasz sposobu, jak wyrobić w sobie nawyk regularnego picia wody lub chcesz poznać więcej szczegółów na temat innych praktyk zdrowego odżywiania – zapraszamy do Naturhouse. Nasz dietetyk czeka na Ciebie już dziś!

Zmień swoje życie raz na zawsze i umów się na wizytę, przyjdź, zadzwoń lub zapisz się do nas za pomocą formularza on-line.

Centrum Dietetyczne Naturhouse w Pułtusku znajduje się na:

ul. Świętojańskiej 16,

Telefon: 23 692-20-46, 690-381-212

Godziny otwarcia: Poniedziałek: 9:00-18:00, Wtorek: 9:00-19:00, Środa: nieczynne, Czwartek: 12:00-20:00, Piątek: 8:00-17:00, Sobota: 9:00-13:00

Zapraszamy!!!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *