pultuszczak
Brawura się nie opłaca

2023-11-21 7:58:58

Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Nie było, nie ma i nie będzie tolerancji dla rażącego przekraczania prędkości w obszarze zabudowanym, o czym przekonał się 70-letni mieszkaniec Lublina.

19 listopada, o godz. 15., funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego podczas pełnionej służby zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Do wykroczenia doszło w Głodowie. 70- letni kierujący, mieszkaniec Lublina, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł i 14 punktami karnymi. Uprawnienia stracił na 3 miesiące.

Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.
Jesienno-zimowa zmienna pogoda powinna zmusić kierujących do zachowania ostrożności i szczególnej uwagi na drodze. Dlatego też dążąc do poprawy bezpieczeństwa ponownie wznawiamy apel o rozwagę i przypominamy o konsekwencjach tak skrajnie nieodpowiedzialnej jazdy.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *