pultuszczak
Brawo za obywatelską czujność!

2023-11-07 1:23:20

Poszukiwania grzybiarza zakończone sukcesem.

Ponad 2 godziny trwały poszukiwania 67-letniego grzybiarza, który 6 listopada zagubił się w pułtuskim lesie. Mężczyznę całego i zdrowego odnaleźli policjanci.

W poniedziałek, kilka minut po godz. 17.00, dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Pułtuska o zaginięciu jej męża. 67-latek o godzinie 11. udał się na grzyby do lasu, miał problemy zdrowotne, nie posiadał przy sobie telefonu. Dyżurny natychmiast skierował wszystkie będące w służbie patrole do Pułtuska w rejon lasu przy ulicy Bartodziejskiej i terenu przyległego. W jednostce ogłoszony został alarm dla całego stanu osobowego. Policjantów wspierali w działaniach funkcjonariusze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Pułtusk, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Grupa Ratownicza „Nadzieja” z Łomży i Samodzielne Pododdziały Policji w Ostrołęce. Informacja o poszukiwaniach zamieszczona została również na portalu społecznościowym Komendy, szybko też obiegła lokalne media. Na treść komunikatu zareagował mieszkaniec powiatu pułtuskiego, który zachowując czujność, zauważył na trasie Zatory – Borsuki mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi, informując o fakcie Policję. Niezwłocznie we wskazane miejsce skierowani zostali zaangażowani w działania funkcjonariusze.
67-latka odnaleźli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Kryminalnego. Na szczęście mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej. Cały i zdrowy powrócił do miejsca zamieszkania.

Dziękujemy wszystkim podmiotom za zaangażowanie w działania, w sposób szczególny – mieszkańcowi powiatu pułtuskiego, odpowiedzialnemu obywatelowi, dzięki któremu poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.

Wczorajsze zdarzenie pokazuje, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do wypraw leśnych. Wychodząc do lasu np. na grzybobranie pamiętajmy, aby zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy i mieć stały kontakt z bliskimi. Pamiętajmy również o tym, aby nie wychodzić do lasu samotnie, szczególnie gdy mamy problemy zdrowotne. Pamiętajmy aby na grzybobranie nie wybierać się w godzinach popołudniowych, gdyż szybko zapadający zmrok może stanowić dla nas zagrożenie.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *