pultuszczak

Facebook
Bezpiecznie tam nie jest

2022-04-27 6:10:23

Co zrobić, by to zmienić?

Na marcowej sesji Rady Miejskiej, radny Stanisław Zaremba wspomniał o konieczności modernizacji skrzyżowania ulicy Nasielskiej z Jana Pawła. Dochodzi w tym rejonie do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych, stłuczek i potrąceń pieszych na przejściu. Modernizację tego skrzyżowania planował Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, a my jako gmina powinniśmy apelować o przyspieszenie tej inwestycji i jak najszybsze wykonanie w tym miejscu ronda.

Odpowiadając radnemu, kierownik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim Andrzej Grąbczewski stwierdził, że mamy w tej chwili dwa najbardziej niebezpieczne skrzyżowania, gdzie piesi przechodzą przez trzy pasy ruchu. Jest to właśnie skrzyżowanie Jana Pawła w Nasielską i skrzyżowanie na drodze krajowej 61 obok dawnego dworca. Stanowi to duży problem gdyż często ludzie wychodzą zza stojących pojazdów pod te nadjeżdżające. Kierowcy powinni w tych miejscach zachować szczególną ostrożność, podobnie jak osoby przechodzące. Jeśli chodzi o skrzyżowanie na krajówce, odbyło się już spotkanie z zarządcą drogi oraz naczelnikiem wydziału ruchu drogowego policji w sprawie poprawy bezpieczeństwa w tamtym miejscu. Zostanie tam ustawiony dodatkowy znak i namalowane czerwone pasy pomiędzy białymi, by zwrócić większą uwagę kierujących. Andrzej Grąbczewski obiecał także, że powrócą do tematu usytuowania ronda na skrzyżowaniu Jana Pawła z Nasielską . Wymaga to podjęcia ustaleń z zarządcami dróg wojewódzkiej i krajowej.

Tygodnik pisał już na ten temat jakiś czas temu. W artykule autorstwa Z. Czupryńskiego zwracaliśmy uwagę na fakt, że kierowcy aut wjeżdżających w Jana Pawła II po prostu NIE MAJĄ SZANSY DOSTRZEC PIESZYCH NA PRZEJŚCIU, WYCHODZĄCYCH SPOMIĘDZY SAMOCHODÓW!

Bywało, że po skręcie w lewo z Nasielskiej, w ostatniej sekundzie dostrzegałem pieszego, wychodzącego zza furgonetki! Pieszy na pasach powinien czuć się bezpiecznie, zachowując oczywiście ostrożność. Zapewne jedynie dzięki ostrożności i pełnej uwadze nasza redakcyjna koleżanka uniknęła ostatnio potrącenia – jadące od Nasielskiej auto wjechało na pasy, bez mała przejeżdżając po stopach pieszej. Było naprawdę groźnie!

Zwracaliśmy się wtedy do dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych z pytaniem – co można poprawić na tym skrzyżowaniu, aby nie narażać pieszych na potrącenia. Mówiąc wprost, w imieniu czytelników prosiliśmy, aby wprowadzić zmiany, nie czekając na wypadek czy śmierć. Oczywiście reakcji nie było…

ED

Na takich przejściach jakie jest na drodze krajowej, zarówno kierowcy jak i piesi muszą zachować szczególna ostrożność

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *