pultuszczak

Facebook

Będzie nowa droga w Szygówku?

2021-05-21 10:52:54

Szygówek to mała, malownicza wioska w gminie Pułtusk, położona nad Narwią. Dużo tu domów należących do tak zwanych letników, ale też wiele osób zdecydowało się, by w nich mieszkać przez cały rok. W takiej miejscowości, gdzie nad Narew dojeżdżają liczni miłośnicy wędkarstwa i rekreacji nad wodą, spragnieni wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody, potrzebna jest dobrze przejezdna droga

O drodze w Szygówku była mowa na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Odpowiadając na zapytanie radnego Łaszczycha, burmistrz Wojciech Gregorczyk poinformował, że droga ta jest zaprojektowana w granicach gminy Pułtusk, jest już gotowy dokładny zarys jej przebiegu. Największy teraz problem, by zachować parametry tej drogi czyli szerokość 6 metrów, to  konieczność wykupu gruntu od kilkudziesięciu właścicieli działek.

Po świętach wielkanocnych odbyło się spotkanie z panią sołtys Szygówka oraz przedstawicielem mieszkańców, którzy zadeklarowali, że będą rozmawiali z właścicielami tych działek o bezpłatnym przekazaniu gruntów na rzecz gminy, pod budowę drogi z prawdziwego zdarzenia. Trudno przewidzieć efekty tych negocjacji, gdyż w niektórych przypadkach sprawa dotyczy kilku lub kilkunastu merów kwadratowych, a w innych większych powierzchni i nie wiadomo czy wszyscy właściciele wykażą dobra wolę. Fundusz sołecki został już przeznaczony na prace projektowe, ale dopóki gmina nie pozyska wszystkich gruntów, nie będzie mogła wystąpić o pozwolenie na budowę.

Zdjęcie poglądowe pixbay

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…