pultuszczak

Facebook
Babcia uwięziona na balkonie

2022-10-11 3:20:40

Ta i inne interwencje strażaków w minionym tygodniu

3 października

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zostały zadysponowane do przedszkola w Pułtusku, przy ul. Marii Konopnickiej, gdzie załączyła się sygnalizacja przeciwpożarowa. Strażacy sprawdzili budynek przy użyciu kamery termowizyjnej i detektora wielogazowego. Zagrożeń nie stwierdzono. Na czas prowadzonych działań, 23 dzieci i 9 pracowników znajdowało się w pobliskiej sali gimnastycznej.

Trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) ugasiły pożar mieszkania na pierwszym piętrze w budynku wielorodzinnym w Pułtusku, przy ul. Kombatantów. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) został zadysponowany do alarmu z monitoringu pożarowego w Hotelu Milord w Kleszewie, gm. Pułtusk. Po sprawdzeniu budynku, alarm okazał się fałszywy.

4 października

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) ugasiły pożar drewnianego domku letniskowego w Pułtusku przy ul. Wspólnej. Przypuszczalną przyczynę pożaru wyjaśnia Policja. Osób poszkodowanych nie było.

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął konar drzewa z drogi gminnej w miejscowości Kacice, gm. Pułtusk. Konar tarasował ruch w jednym kierunku.

Cztery zastępy z JRG Pułtusk (9 strażaków) ugasiły pożar ręczników w mieszkaniu na pierwszym piętrze w budynku wielorodzinnym w Pułtusku przy ul. Kombatantów. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Czynności wyjaśniające prowadzi Policja.

5 października

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) został zadysponowany do pomocy Policji do miejscowości Dzierżenin, gm. Pokrzywnica, gdzie została zbita szyba od kominka i powstało zadymienie. Strażacy usunęli materiał palny z kominka i przewietrzyli pomieszczenia.

6 października

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz jeden zastęp OSP Głodowo (5 strażaków) zostały zadysponowane do zadymionej kotłowni w budynku jednorodzinnym w miejscowości Przemiarowo, gm. Pułtusk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia nie zastano zadymienia ani oznak pożaru. Strażacy sprawdzili budynek kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym – zagrożeń nie stwierdzono.

7 października

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) zostały zadysponowane do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie pacjenta, z mieszkania na 4 piętrze budynku wielorodzinnego przy ul. 11 Listopada, do karetki pogotowia.

Jeden zastępy z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w wejściu do mieszkania na parterze w budynku wielorodzinnym w Pułtusku, przy ul. Jana Pawła II. W środku znajdowały się dwie kobiety, które według zgłaszającej mogły potrzebować pomocy medycznej. Ratownicy, w asyście Policji ,weszli przez okno do mieszkania i wyważyli drzwi do jednego z pokoi. Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu jednej z kobiet, podjął decyzję o zabraniu jej do szpitala.

8 października

Jeden zastępy z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Policji w wejściu do mieszkania na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym w Pułtusku, przy ul. Komisji Edukacji Narodowej, gdzie na balkonie została zatrzaśnięta babcia przez 3 – letnią wnuczkę. Ratownicy, przy użyciu narzędzi hydraulicznych, wyważyli drzwi do mieszkania i uwolnili zatrzaśniętą starszą kobietę.

9 października

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnia (5 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym murowanego budynku mieszkalnego w miejscowości Łubienica, gm. Pokrzywnica.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego 3 -krotnie wyjeżdżały do usuwania owadów błonkoskrzydłych.
KP PSP

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *