pultuszczak

Facebook
ARESZT ZA ZNĘCANIE NAD RODZINĄ

2023-02-03 9:53:53

Pułtuscy policjanci zatrzymali 62-latka podejrzanego o stosowanie przemocy wobec najbliższych członków rodziny. Sąd Rejonowy, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez funkcjonariuszy, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące

Pułtuscy policjanci zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 62-latek wobec swojej żony i córki. Jak ustalili mundurowi awantury, wyzwiska, groźby i przemoc w tej rodzinie trwały od kilkunastu miesięcy.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał funkcjonariuszom bezsprzeczne podstawy, żeby przedstawić mężczyźnie zarzuty popełnienia przestępstw. Zatrzymany odpowie za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad najbliższymi. Sąd Rejonowy w Pułtusku, na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował wobec mężczyzny areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Bicie, krzyki, awantury – znęcanie fizyczne i psychiczne, to tajemnica wielu rodzin. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii. Zróbmy wszystko by takim wydarzeniom zapobiec. Pamiętajmy o procedurze „Niebieskiej Karty”. Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę „Niebieskiej Karty”. To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.
Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować i powiadomić odpowiednie instytucje.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *