pultuszczak

Facebook
Agresor z trzema promilami

2022-10-04 10:20:48

Policjanci zatrzymali 27-latka z Pułtuska, który kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo mężczyzna odpowie za znieważenie oraz za naruszenie nietykalności cielesnej interweniującego policjanta. Sprawcy grozi do trzech lat pozbawienia wolności

Na ul. 3 Maja w Pułtusku, policjanci prewencji podjęli interwencję wobec nietrzeźwego rowerzysty. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
W trakcie wykonywania czynności legitymowany zachowywał się nerwowo i nagle zaatakował jednego z interweniujących mundurowych. Agresor uderzył policjanta w bark i twarz oraz znieważał, używając przy tym wulgarnych słów. Funkcjonariusze użyli wobec agresywnego mężczyzny służbowego gazu pieprzowego, zastosowali chwyty obezwładniające oraz kajdanki.
Mundurowi
zatrzymali pułtuszczanina i przewieźli do policyjnego aresztu. 27-latek usłyszał już zarzuty, o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Zgodnie z art. 222KK § 1. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *