pultuszczak
66 mandatów i 8 kolizji

2023-05-04 4:03:10

Majowy weekend na drogach powiatu pułtuskiego.
Tegoroczny długi weekend majowy dobiegł końca. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych w powiecie pułtuskim czuwała większa liczba policjantów drogówki. Głównym celem prowadzonych działań była pomoc kierującym w bezpiecznym podróżowaniu poprzez nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych. Na drogach naszego powiatu podczas majówki doszło 8 kolizji, natomiast nie odnotowano żadnego wypadku.
W trosce o bezpieczeństwo podróżujących oraz osób spędzających majówkę w naszym mieście, od 28 kwietnia do 3 maja na terenie miasta i powiatu służbę pełniła zwiększona liczba policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze w czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu, kierowców i pieszych. Policyjne kontrole, które były prowadzone na naszych drogach miały jeden, główny cel-aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierali się na „majówkę”, wrócili z niej bezpiecznie, cało i zdrowo.

W efekcie tych działań policjanci wystawili 66 mandatów karnych – głównie za przekroczenie prędkości. Zatrzymano 2 kierujących w stanie nietrzeźwości. Mundurowi z pułtuskiej drogówki obsłużyli 8 kolizji, w tym 2 zdarzenia z udziałem zwierzęcia.

Długi weekend majowy już się zakończył, jednak o bezpieczeństwie na drodze warto pamiętać na co dzień, a nie tylko od święta, dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *