pultuszczak

Facebook
Dzielnicowi odwiedzili działkowiczów

2021-08-12 12:20:25

Głównym tematem spotkania było zwiększenie wiedzy mieszkańców jak nie stać się ofiarą i co robić w przypadku podejrzenia próby ataku oszusta. Dzielnicowi przedstawili aktualne metody działania sprawców oszustw finansowych na tzw. wnuczka, policjanta, oszustw bankowych, a także przybliżyli metody działania oszusta na fałszywe szczepionki.

Oczywiście, podczas spotkania z właścicielami ogrodów nie zabrakło tematów do rozmów, szczególnie tych związanych z poprawą bezpieczeństwa. Policjanci dużą uwagę poświęcali tematyce zapobiegania kradzieżom oraz kradzieżom z włamaniem do domków letniskowych. Podczas rozmów przypominali działkowcom o odpowiednim zabezpieczeniu altanek i pomieszczeń, w których przechowywane są kosiarki oraz inne narzędzia ogrodnicze. Informowali także, w jaki sposób postępować w przypadku ujawnienia włamań bądź kradzieży.

Ważnym elementem spotkania były plakaty ostrzegawcze, które zostały zamieszczone na tablicach informacyjnych. Ponadto na plakacie dzielnicowi wpisali swoje dane do kontaktu, w celu ułatwienia bezpośredniego kontaktu z funkcjonariuszem Policji w bieżących sprawach. Na koniec spotkania uczestnikom zostały wręczone ulotki informacyjne.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *