pultuszczak
15 interwencji strażaków

2023-06-06 9:50:47

W dniach 29.05.2023 r. – 04.05.2023 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 15 zdarzeniach.

29 maja

 • Trzy zastępy z JRG Pułtusk (9 strażaków) jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zambski Kościelne (3 strażaków) ugasiły pożar murowanego budynku jednorodzinnego w miejscowości Sokołowo Włościańskie, gm. Obryte. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przyczynę pożaru ustala Policja.

 • Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 ratowników) zostały zadysponowane do zadymienia w piwnicy w budynku wielorodzinnym w Pułtusku na alei Tysiąclecia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, ratownicy nie stwierdzili oznak pożaru. Zadymienie powstało na skutek odpalenia silnika kosiarki spalinowej przez właściciela w jednej z komórek piwnicznych.

30 maja

 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 61, w miejscowości Karniewek, gm. Pokrzywnica. W trakcie działań jedna z osób podróżujących pojazdem zaczęła uskarżać się na ból ręki i zawroty głowy. Ratownicy udzielili kobiecie pomocy medycznej do czasu przybycia na miejsce karetki pogotowia, która zabrała poszkodowaną do szpitala w celu dalszej diagnostyki. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców.

31 maja

 • Dwa zastępy z JRG Pułtusk (5 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (5 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego motocyklisty na drodze powiatowej w miejscowości Psary – Gajówka, gm. Obryte. Po kilkunastu minutach resuscytacji krążeniowo oddechowej wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego, mężczyźnie nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Drwały (6 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Topolnica, gm. Zatory. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców.

1 czerwca

 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany na ul. Kolejową w Pułtusku do małego dziecka, które zatrzasnęło się w samochodzie zaparkowanym pod blokiem. Kluczyki znajdowały się w pojeździe, a mama dziecka wraz z osobami postronnymi podjęli nieskuteczną próbę wybicia szyby w samochodzie. Ratownicy wybili szybę przy pomocy zbijaka do szyb, co umożliwiło dostęp do dziecka, które nie wymagało udzielenia pomocy medycznej.

 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) jeden zastęp z OSP Zatory (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Drwały (5 strażaków) ugasiły pożar samochodu osobowego zaparkowanego przed jednym ze sklepów w miejscowości Zatory, na ul. Jana Pawła II. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe.

 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Pułtusk (7 strażaków) ugasiły pożar trawy i krzewów na powierzchni około 1,2 hektara oraz pożar śmieci w jednym z pustostanów na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku, na ul. Armii Krajowej. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenie.

 • 2 czerwca

 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Straży Miejskiej w wyciągnięciu małego lisa, który wpadł do pustego zbiornika osadowego na terenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Pułtusku na ul. Wyszkowskiej. Zwierzę po złapaniu w klatkę zostało przekazane funkcjonariuszom Straży Miejskiej.

3 czerwca

 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Grabówiec
  (6 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy na nieużytkach rolnych w miejscowości Szygówek, gm. Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.

 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (5 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru lasu w miejscowości Domosław, gm. Winnica. Po przybyciu na miejsce nie stwierdzono pożaru. Alarm okazał się fałszywy.

 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku, na ul. Wojska Polskiego. Wewnątrz mieszkania znajdowało się 12 – letnie dziecko, które nie otwierało drzwi i nie odbierało telefonu od swojej mamy. Ratownicy nawoływali syna kobiety i pukali do drzwi. Po kilkuminutowym nawoływaniu chłopiec otworzył mieszkanie.

4 czerwca

 • Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Pogotowiu Ratunkowemu przy otwarciu mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku, na ul. 3 Maja. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano otwarte mieszkanie, wewnątrz którego znajdowała się przytomna starsza kobieta, która wymagała udzielenia pomocy medycznej. Ratownicy udzielili kobiecie wsparcia psychicznego do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego.

 • Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) jeden zastęp z OSP Pniewo
  (6 strażaków) i jeden zastęp z OSP Zatory (6 strażaków) zostały zadysponowane do miejscowości Stawinoga, gm. Zatory po wpłynięciu zgłoszenia o widocznej łunie w okolicach lasu. Po przybyciu na miejsce i objechaniu okolicznych miejscowości i lasów, oznak pożaru nie odnaleziono. Alarm okazał się fałszywy.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego jednokrotnie wyjeżdżały do usuwania owadów błonkoskrzydłych.
Zdjęcie z gaszenia pożaru śmieci na terenie byłej jednostki wojskowej.
źródło: OSP Głodowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *