pultuszczak

Facebook


Zryw Wolnych Serc!

2016-06-02 9:11:25

W środę, o godz. 12.00 w całej Polsce, rozbrzmiał Ogólnopolski Głos Profilaktyki, którego głównym przesłaniem jest moda na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Ogólnopolski Głos Profilaktyki jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.

W Zrywie Wolnych Serc zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Pułtusku, przy współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Obrytem, wzięli udział między innymi uczniowie z wychowawcami oraz całe rodziny.
Happening rozpoczął się marszem, w którym uczniowie nieśli wykonane przez siebie plakaty promujące hasła Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Śpiewali i nawoływali do życia bez uzależnień i przemocy. Następnie wszyscy wspólnie spotkaliśmy się na boisku szkolnym w Obrytem podczas uroczystego apelu, gdzie jedna z uczennic odczytała odezwę Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki „Przestańmy biec”. Następnie, zwróciła się do uczestników o wspólne wybijanie rytmu WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.
Wydarzenie uświetniły występy dzieci i młodzieży z Zespołu Placówek Oświatowych w Obrytem. Po happeningu przygotowano dla wszystkich uczestników wiele atrakcji między innymi pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu policji oraz straży pożarnej, gry i zabawy rodzinne, ognisko z kiełbaskami.
sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk.
zryw5

zryw3

zryw2

zryw1

zryw

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *