pultuszczak
ZOSTAŁ OSZUKANY I STRACIŁ PIENIĄDZE

2023-11-07 9:59:58

Robienie internetowych zakupów u niezweryfikowanych sprzedających ma niekiedy opłakane skutki. Na własnej skórze przekonał się o tym niedawno mieszkaniec powiatu pułtuskiego. 48-latek, pomimo wpłaty pieniędzy, nie otrzymał zakupionego towaru. Policja apeluje, by osoby korzystające z tej formy zakupów zawsze zachowywały zdrowy rozsądek i podstawowe środki ostrożności.

Pokrzywdzony mężczyzna kilka dni temu na jednym z portali społecznościowych zauważył ogłoszenie o sprzedaży 20 zbiorników typu mauser. Kupujący dokonał wpłaty kwoty 1600 zł na podane konto. Mimo że od zakupu minął już jakiś czas, zakupionego towaru nie otrzymał, a kontakt ze sprzedającym się urwał.
Policja apeluje, by dokonując zakupów przez internet, robić to z głową. Chcąc uniknąć oszustów, należy korzystać tylko ze znanych i sprawdzonych sklepów internetowych lub portali aukcyjnych – takich, które zapewniają ubezpieczenie dokonywanych transakcji czy też proponują nam zakupy z wykorzystaniem programów ochrony kupujących. To ważne, gdyż w przypadku oszustwa na naszą szkodę, możemy starać się o zwrot poniesionych strat. Wybierając przesyłki kurierskie pobraniowe, otwierajmy zawsze przy dostawcy otrzymaną paczkę, a w przypadku niezgodności z towarem zamawianym, spiszmy odpowiedni protokół. Wybierając danego sprzedawcę, warto zapoznać się z opiniami czy komentarzami, jakie wystawili mu inni kupujący. Sprawdźmy również, czy osoba lub firma, która jest sprzedawcą, otrzymała pozytywne komentarze, za przeprowadzone już transakcje.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *