pultuszczak

Facebook


Znowu nietrzeźwy sternik

2020-08-19 12:33:10

Policjanci prewencji, pełniąc służbę na wodzie, zatrzymali do kontroli sternika, który jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za przestępstwo, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności

Zgodnie z zapowiedziami z początku sezonu, policja prowadzi kontrole amatorów rejsów po rzece Narew. Głównym zamiarem stróżów prawa jest sprawdzenie, czy sternicy nie znajdują pod wpływem alkoholu – to główna przyczyna utonięć.
Mundurowi interweniują wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających.
Jak się jednak okazuje, apele i ostrzeżenia w przepadku niektórych nie przynoszą skutków.
W ubiegłym tygodniu policjanci patrolując szlak żeglugowy na wysokości, zatrzymali do kontroli 48 – letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna sterował łodzią napędzaną silnikiem spalinowym. Badanie na trzeźwość wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.
Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
W tym sezonie to już kolejny taki przypadek.
Przypominamy, że szlak wodny jest jak droga- jeśli pływasz łodzią motorową i masz do pół promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wyniesie powyżej pól promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa.
Apelujemy o rozsądek! alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *