pultuszczak

Facebook


Znów sukcesy KAN PUŁTUSK. Trzy medale na Mistrzostwach Europy!

2016-05-11 4:51:09

W dniach od 27 kwietnia do 1 maja w Tampere w Finlandii odbyły się 31 Mistrzostwa Europy Seniorów i 22 Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF

W Finlandii startowało 495 zawodników z 27 państw. Polska po raz 24 wygrała generalną klasyfikację medalową. Polska Kadra Narodowa zdobyła aż 56 medali na 66 konkurencji. W sumie nasi zawodnicy przywieźli 21 złotych, 18 srebrnych i 17 brązowych medali. Co najważniejsze, większość sukcesów odnotowaliśmy w kategorii seniorów, zdobywając aż 32 medale: 15 złotych, 11 srebrnych i 6 brązowych. Druga Rosja zdobyła 4 złota, 1 srebro i 9 brązowych krążków.
Do tak dużego dorobku medalowego przyczynili się również reprezentanci MŁODZIEŻOWEGO KLUBU SPORTÓW WALKI KAN PUŁTUSK, zdobywając łącznie 3 medale.
Trener Piotr Szwejkowski (na co dzień nauczyciel w Zespole Szkół nr w Pułtusku) przywiózł złoty medal z konkurencji drużynowych układów formalnych oraz srebrny medal z konkurencji testów siły. Jak zwykle Trener Piotr zaprezentował bardzo wysoką formę sportową.
Wiktor Nalewajk może poszczycić się brązowym medalem w konkurencji indywidualnych walk juniorów w kategorii do 56 kg. To bardzo udany debiut Wiktora na zawodach tak dużej rangi! Wiktor jest absolwentem Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pułtusku im ks. b. Andrzeja Noskowskiego z klasami sportowymi lekkiej atletyki. Dzięki uczęszczaniu do klasy sportowej zdobył bardzo dobre przygotowanie motoryczne (program klas sportowych) a to zaowocowało jego udanym wystąpieniem na zawodach.
Należy podkreślić że cały turniej był przygotowany na najwyższym poziomie. Rozegranie konkurencji przebiegało niezwykle płynnie. Oprawa, media państwowe, relacje na żywo, pokazy, ceremonia otwarcia aż po podium i medale zrobiły ogromne wrażenie na zawodnikach, trenerach i oficjelach.
Wojownicy z Pułtuska nie spoczywają na laurach. Już nie długo rozpoczną się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Kibiców prosimy o trzymanie kciuków, a medalistom gratulujemy!
kan1

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *