pultuszczak

Facebook

Znów sternicy “pod wpływem”

2022-09-02 8:43:57

Pułtuscy policjanci zatrzymali w ostatnich dniach dwóch sterników, którzy zdecydowali się pływać po rzece Narew pod działaniem alkoholu. Mężczyznom grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności

Na rzekach, czy jeziorach jest jak na drodze – obowiązują zasady bezpieczeństwa i ruchu. Policyjni wodniacy niemalże codziennie patrolują wodne szlaki i zwracają uwagę na niebezpieczne zachowania oraz stan trzeźwości sterników. Niestety niektórzy miłośnicy wypoczynku na wodzie zapominają o tym podczas korzystania z jednostek pływających. W ostatnich dniach policyjni wodniacy zatrzymali dwóch nietrzeźwych sterników. Kontrole miały miejsce na szlaku żeglugowym w Dzierżeninie. Wynik stanu trzeźwości pierwszego sternika, 56-letniego mieszkańca Warszawy, wykazał blisko dwa promile alkoholu. Kolejny kontrolowany nietrzeźwy sternik to 36-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, który miał promil alkoholu w organizmie. Mężczyźni sterowali łodziami wędkarskimi napędzanymi silnikiem spalinowym. Za popełnione przestępstwa grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku na wodzie. Podstawą są trzeźwość, wiedza i umiejętności poświadczone stosownymi uprawnieniami. Kontroli stanu trzeźwości musi spodziewać się każdy, kto pływa żaglówką, łodzią, pontonem wędkarskim, motorówką czy też kajakiem.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…