pultuszczak

Facebook


Znów śmierć na drodze

2018-12-05 11:36:34

2 grudnia, kilka minut po godz. 16, w miejscowości Chmielewo gm. Świercze, doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 56-letni mężczyzna

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 18-letni kierujący pojazdem osobowym, na prostym odcinku drogi w terenie zabudowanym, potrącił 56-letniego pieszego. Niestety w skutek doznanych obrażeń ciała mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem osobowym w chwili wypadku był trzeźwy, jednak pomimo tego, pobrano od niego krew do badań na zawartość substancji zabronionych i psychoaktywnych. Obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem pułtuskiej prokuratury.

Przypominamy – zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, piesi którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, że poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone, a piesi bez elementów odblaskowych są słabo widoczni.Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to obowiązek. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to rozsądna konieczność.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *