pultuszczak

Facebook

Zniszczenia za półtora tysiąca

2022-07-01 8:20:49

Wandale wciąż aktywni

Dużo “pary” musiał mieć osobnik, który zniszczył słup ogłoszeniowy znajdujący się na rogu ul. Świętojańskiej i ul. ks. Piotra Skargi. Oczekujemy, że ma równie dużo cywilnej odwagi oraz poczucia odpowiedzialności za swój czyn i sam zgłosi się do Straży Miejskiej w Pułtusku, aby szkody naprawić. Przypominamy, że nie ma i nie będzie akceptacji dla bezmyślnych aktów wandalizmów ani też dla braku poszanowania dóbr będących własnością wszystkich mieszkańców.

Niestety, pomimo licznych apeli o szanowanie wspólnego mienia, dochodzi znów do karygodnego aktu wandalizmu. Została zbita jedna z witryn słupa ogłoszeniowego. Sprawca nie zrobił tego przypadkowo gdyż poliwęglanowe elementy słupa są dość wytrzymałe. Ktoś musiał się natrudzić, aby szybę uszkodzić.

Ktoś dopuścił się aktu wandalizmu, którego skutki będą kosztowały Gminę Pułtusk, a tak naprawdę wszystkich jej mieszkańców, 1500 zł. Na tyle wyceniono bowiem koszty naprawy uszkodzonego elementu. Za taką kwotę w mieście mogłyby pojawić się dwie donice z pergolą lub kilka nowych koszy na śmieci albo kilkanaście pięknych pelargonii bądź akacji syberyjskich…

Sprawa uszkodzenia mienia publicznego została zgłoszona na policję. Zwracamy się również z prośbą do osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy lub sprawców tego niszczycielskiego “wyczynu”, o przekazanie informacji do Straży Miejskiej w Pułtusku lub Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Przypominamy również, że milczenie w sytuacji, gdy jesteśmy w posiadaniu informacji mogących pomóc w ustaleniu sprawcy, oznacza akceptację przejawów wandalizmu.

Dbajmy wspólnie o nasze miasto – to nasz dom!
źródło: pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…