pultuszczak

Facebook

ZNIEWAŻYŁ FUNKCJONARIUSZY PODCZAS INTERWENCJI

2021-11-17 12:09:01

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego pułtuskiej komendy zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który podczas przeprowadzanej interwencji znieważył mundurowych. Za przestępstwo, którego się dopuścił, może trafić do więzienia

W minioną sobotę, policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie Pułtuska. Ze zgłoszenia, które otrzymał dyżurny wynikało, że podczas spotkania towarzyskiego, jeden z uczestników miał uderzyć głową w ścianę. Jak się później okazało uraz nie był poważny, a  mężczyzna zamiast do szpitala trafił do policyjnej celi.

Podczas wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności, mieszkaniec powiatu pułtuskiego wobec nich zaczął zachowywać się agresywnie, używając słów obelżywych, znieważył interweniujących policjantów, podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Napastnik został szybko obezwładniony, zatrzymany i przewieziony do komendy. 52 – latek usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa. Zgodnie z art. 226 kk mężczyzna podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…