pultuszczak

Facebook


Znęcał się nad żoną

2021-05-27 10:58:15

Pułtuscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności

W związku z informacją o awanturze domowej, pułtuscy policjanci podjęli interwencję w jednym z domów na terenie powiatu pułtuskiego. Po przybyciu na miejsce zgłaszająca interwencję kobieta oświadczyła, że jej mąż od dłuższego już czasu, będąc pod wpływem alkoholu, jest agresywny i znęca się nad nią psychicznie oraz fizycznie. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna wielokrotnie jej ubliżał, szarpał, kopał po całym ciele oraz kilkukrotnie uderzył ją pięścią w twarz. Ponadto podczas ostatniej interwencji, mężczyzna zniszczył jej telefon komórkowy, wyrzucając go przez okno. Reakcja funkcjonariuszy w tej sytuacji mogła być tylko jedna 26-latek został zatrzymany. Po przedstawieniu podejrzanemu zarzutu, decyzją sądu mieszkaniec powiatu pułtuskiego został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za znęcanie się nad żoną grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *