pultuszczak
Znęcał się nad żoną i uderzył policjanta

2021-12-28 8:40:27

Sąd Rejonowy w Pułtusku, na wniosek prokuratora oraz policjantów, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące 50-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Mężczyzna podejrzany jest o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną. Dodatkowo podczas przeprowadzania interwencji, mężczyzna zaatakował jednego z policjantów, naruszając jego nietykalność cielesną. W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności, a mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci z pułtuskiej komendy zatrzymali 50-latka po tym, jak używając przemocy fizycznej, zaatakował swoją żonę. Do zdarzenia doszło kilka dni temu, w miejscowości położonej w powiecie pułtuskim. Policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem pokrzywdzonej kobiety. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad nią, stosując przemoc fizyczną, jak i psychiczną.

W tracie wykonywanych czynności, mężczyzna swoją agresję skierował na policjantów, nie stosował się do poleceń wydawanych przez mundurowych. Jednego z nich zaatakował, uderzając go pięścią w twarz. W związku z tą sytuacją i przemocą stosowaną wobec żony, został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się nad partnerką oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Każda osoba, która doświadcza przemocy, może liczyć na wsparcie policjantów oraz placówek, świadczących pomoc. Funkcjonariusze z troską podchodzą do problemów. Zawsze, gdy pojawiają się pytania możemy skontaktować się ze swoim dzielnicowym, by opowiedzieć o niepokojącej nas sytuacji rodzinnej. Dzielnicowi wytłumaczą i pomogą, jak rozwiązać problem. Każda wiadomość o przemocy przekazana funkcjonariuszom, zostanie dokładnie sprawdzona i zweryfikowana. Sygnał, że komuś dzieje się krzywda, może przekazać każdy – sąsiad, znajomy czy osoba bliska.

Policjanci przypominają, że w listopadzie 2020 roku weszły w życie przepisy tzw. ustawy antyprzemocowej. Na jej podstawie Policja otrzymała nowe uprawnienie – możliwość wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu, Policja będzie zobowiązana do sprawdzania, czy nie są one naruszane. Za niestosowanie się do nakazu lub zakazu kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *