pultuszczak
Znajdź pracę w Pułtusku na GoWork!

2023-09-28 3:31:04

Niewielkie rozmiary, brak rozrywek i szkoły wyższej, a także wysokie bezrobocie – wszystkie te czynniki sprawiają, że zwłaszcza młodzi uciekają z Pułtuska. Tymczasem miasto ma całkiem sporo do zaoferowania. Rozległe tereny zielone, spokojna małomiasteczkowa atmosfera, a jednocześnie atrakcyjne położenie geograficzne, umożliwiające szybkie dostanie się do Warszawy, na Mazury i nad morze. Osobom, które pragną pozostać w Pułtusku i poszukują możliwości rozwoju zawodowego, przychodzi z pomocą serwis GoWork

Praca w Pułtusku – jakie możliwości oferuje rynek?

Stopa bezrobocia w Pułtusku jest niestety wysoka – wynosi 13,2% (dla całego kraju jest to 5%, a więc Pułtusk mocno odstaje od średniej). Nie zmienia to jednak faktu, że w licznych zawodach zdefiniowanych dla regionu jako deficytowe, pracę można znaleźć właściwie z dnia na dzień.

Opcję zatrudnienia na bardzo dobrych warunkach mają przede wszystkim pielęgniarki i położne, fizjoterapeuci i masażyści, spawacze oraz nauczyciele praktycznej nauki zawodu. Przedstawicieli tych profesji pracodawcy poszukują najpilniej. Płace mogą negocjować również przedstawiciele branży budowlanej (betoniarze, tynkarze, pracownicy robót wykończeniowych), gastronomii (kucharze, cukiernicy), motoryzacyjnej (mechanicy, diagności) oraz medycznej i pokrewnych (lekarze, weterynarze).

Pracy nie zabraknie również dla elektryków i elektromonterów, fryzjerów, kierowców autobusów, magazynierów, ślusarzy, księgowych, ale także dla tapicerów, sprzedawców i opiekunów osób niepełnosprawnych. W całym regionie brakuje rolników z wykształceniem kierunkowym, a także osób do wykonywania prostych prac fizycznych za najniższą krajową.

Dlaczego warto śledzić oferty pracy z Pułtuska na GoWork?

Pod względem miejsc, w których warto szukać pracy w Pułtusku, na prowadzenie wysuwa się serwis GoWork. Przejrzyj oferty pracy aktualizowane codziennie na https://www.gowork.pl/praca/pultusk;l i sprawdź, ile z nich spełnia twoje oczekiwania.

Co istotne, GoWork umożliwia sprecyzowanie kryteriów, dzięki czemu wyświetlać się będą wyłącznie oferty pasujące dokładnie do twoich wytycznych, co pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Możesz wybrać m.in. stanowisko, odległość od miejsca zamieszkania, wielkość etatu czy rodzaj zatrudnienia. Za pomocą jednego kliknięcia wysortujesz oferty dla osób bez znajomości j. polskiego.

Jednym z najbardziej cenionych przez pracowników aspektów serwisu jest możliwość zweryfikowania pracodawców. Każdy pracownik może wystawić ocenę i opinię firmie. Przedsiębiorca nie może jej moderować, dzięki czemu mamy dostęp do informacji o wysokim stopniu wiarygodności.

Oferty pracy online – jak nie dać się oszukać?

Poszukiwanie pracy przez Internet jest nie tylko wygodne, ale w zasadzie w dzisiejszych czasach nie ma rozsądnej alternatywy. Tym więcej pojawia się jednak oszustów, którzy chcą wykorzystać łatwowierność osób starających się o zatrudnienie. Jak nie paść ich łupem?

Zasadniczo wystarczy zdrowy rozsądek – nigdy nie podawaj wrażliwych danych w Internecie. Nie wchodź na podejrzane linki, nie instaluj żadnego oprogramowania. Jeżeli w mediach społecznościowych czy w wiadomości prywatnej ktoś oferuje ci pracę, zapytaj przede wszystkim o dane firmy – nazwę, NIP, adres. Najczęściej oszuści wycofają się już na tym etapie.

Pamiętaj również, żeby nie przystępować do swoich obowiązków bez przejścia badań medycyny pracy czy bez przeszkolenia BHP, a także przed podpisaniem umowy. Żadna poważna firma nie będzie w ten sposób traktować nowego pracownika.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *