pultuszczak

Facebook


ZŁOTE PARY w RATUSZU

2015-11-04 1:13:00

W uroczystej ratuszowej atmosferze odbyło się spotkanie jubileuszowych par małżeńskich

Po raz drugi w życiu wysłuchały Marsza Mendelssohna, by przypomnieć sobie chwile sprzed pięćdziesięciu laty. ZŁOTE PARY to państwo: Krystyna i Stanisław Grochowscy, Anna i Andrzej Krzemień, Irena i Piotr Nalewajk.
– Państwo od pół wieku trwają przy złożonej sobie przysiędze, a dziś przybyli na uroczystość złotych godów małżeńskich – zwróciła się do jubilatów Danuta Skrzypińska, szefowa Wydziału Spraw Obywatelskich i USC. Kontynuowała: – Przed laty połączyli państwo swój los, z miłością i nadzieją powiedzieliście sobie nawzajem TAK i włożyliście obrączki na znak waszej miłości. Przyrzeczenie to państwo składaliście z ufnością, że będziecie dzielić dobre i złe chwile, wspierać się wzajemnie w trudnych momentach i cieszyć się wspólną radością.
I rzeczywiście, dzieląc dobre i złe chwile dotrwali aż do złotych godów. Przed nimi kolejne wspólne lata, a tymczasem burmistrz Nuszkiewicz uhonorował ich specjalnym medalem, przyznanym przez prezydenta RP, mającym kształt sześcioramiennej gwiazdy.
Na jubilatów, zwyczajowo, czekał tort i lampka szampana. Czerwone róże, od burmistrza, otrzymali podczas dekoracji medalami. A wspólne zdjęcia w otoczeniu najbliższej rodziny będą przypominały państwu Grochowskim, Krzemieniom i Nalewajkom ten szczególnie miły październikowy wieczór.

1

2

3

4

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *