pultuszczak
Złote Gody w Gminie Zatory

2023-11-16 8:27:43

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie” (św. Jan Paweł II)

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości obchodzonej tradycyjnie już w gminie Zatory. W tym roku odbyła się 9 listopada.

W gronie Jubilatów znaleźli się Państwo:

HALINA I HENRYK DEPTUŁA,
URSZULA I HENRYK TUREK,
TERESA I JAN ŁACH,
BARBARA I TADEUSZ MYŚLAK,
MARIANNA I STANISŁAW  DEPTUŁA,
ZOFIA I ROMAN BALIŃSCY,
JOLANTA I LECH MALINOWSCY,
JANINA I ANDRZEJ SKÓRA,
STANISŁAWA I JAN ZAREMBA,
HALINA i JAN  PANKOWSCY,
HENRYKA i MARIAN SZCZERBA,
ZOFIA I HENRYK KACZMARCZYK,
HANNA I CZESŁAW PRZYBYŁOWSCY,
IRENA I EUGENIUSZ NOWOTKA,
MARIANNA I JAN POGŁÓD,
ZOFIA I JAN MATUSZEWSCY,
HANNA I JAN JANISZEWSCY,
CELINA I STANISŁAW SZYMAŃSCY,
HALINA I LESZEK DĄBKOWSCY,
JANINA I HENRYK KACZMARCZYK,
IRENA I TADEUSZ JAKUBOWSCY.

Wójt gminy Grzegorz Falba oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Kalinowska przywitali zgromadzonych Jubilatów, a następnie skierowali słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny, doceniony został przez władze państwowe, dowodem czego są przyznane przez Prezydenta RP – medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Uroczystego aktu odznaczenia medalami par małżeńskich dokonał wójt gminy. Ten medal – to symbol wierności i miłości małżeńskiej, to symbol wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to piękny wzór dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Ponadto Jubilaci z rąk kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Anny Kalinowskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło również lampki szampana oraz tradycyjnego „100 lat” na cześć jubilatów. W obecności kierownika Urzędu Stanu Cywilnego pary odnowiły także przysięgi małżeńskie. Dalsze spotkanie odbyło się podczas poczęstunku w miłej atmosferze wspomnień i refleksji. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe zdjęcia oraz chwila zadumy nad upływającym życiem.

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

Serdecznie gratulujemy Parom tych pięknych jubileuszy i składamy najserdeczniejsze życzenia -wszelkiej pomyślności, spełnienia wspólnych marzeń, zdrowia i sił do pokonywania trudów życia. Zgody, jedności, miłości i życzliwości na co dzień.

źródło: UG Zatory
[

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *