pultuszczak

Facebook


Zidentyfikowano ofiary

2019-09-05 12:44:52

Wracamy do tragicznego w skutkach pożaru domku letniskowego w Zambskach Starych, w którym zginęły dwie osoby


Do pożaru doszło 13 lipca nad ranem. Po gaszeniu ognia, który objął i doszczętnie strawił domek letniskowy, strażacy natrafili na dwa ciała – mężczyzny i kobiety. Wiedzieliśmy wtedy, że były to młode osoby, ale przyczyny pożaru opierano jedynie na hipotezach. Bezpośrednio przed pożarem domku letniskowego, na tej posesji grillowano, więc przyczyną, przy suszy i wietrznej aurze, mogło być przypadkowe zaprószenie ognia. Prokuratura poinformowała wtedy, że konieczne będzie przeprowadzenie fachowej ekspertyzy z zakresu pożarnictwa.
W domku letniskowym przebywali młody mężczyzna i kobieta, którzy byli widziani na terenie tej posesji w dniu tragedii. Prokuratura z dużym prawdopodobieństwem ustaliła więc tożsamość ofiar pożaru, choć nie było stuprocentowej pewności, ze względu na stan ciał. Trwała identyfikacja. W przypadku jednej z ofiar konieczne było przeprowadzenie badań DNA.
Dziś wiemy że potwierdziły się podejrzenia co do tożsamości ofiar i zostały one zidentyfikowane. Trwają jednak nadal ustalenia biegłych co do przyczyn pożaru. Ich wyniki będą znane dopiero za około dwa miesiące.

Ewa Dąbek

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *