pultuszczak

Facebook

Zgłoś na mapie

2022-06-15 8:10:06

W związku z okresem letnim i nanoszonymi na „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” zgłoszeniami przez mieszkańców powiatu pułtuskiego, dzielnicowi z pułtuskiej komendy kontrolują wskazane na niej miejsca. Zgłoszenia te dotyczą głównie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz miejsc grupowania się osób nieletnich

Narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, pozwala każdemu mieszkańcowi przekazać informację o niepokojącym zjawisku w jego sąsiedztwie. Otrzymane zgłoszenie dociera do Policji i jest weryfikowane.Wszystkie działania policjantów w związku ze spływającymi zgłoszeniami na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego, a szybka reakcja i zadowalający finał rozwiązania wyszczególnionych problemów spotyka się z pozytywnym odbiorem społecznym. Współdziałanie społeczeństwa i Policji poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa przynosi korzyści dla obu stron. Funkcjonariusze eliminują zagrożenia, a mieszkańcy czują się bezpiecznie. Dzielnicowi z pułtuskiej komendy, podczas spotkań z mieszkańcami, promują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, informując o jej możliwościach i efektach podejmowanych działań.

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia, które jest niezwykle przydatne Policji i ma służyć mieszkańcom. Dla dzielnicowych to również ważne źródło wiedzy na temat tego, co może dziać się w ich rejonach służbowych. Należy jednak pamiętać, że strona KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…