pultuszczak

Facebook


Żegnamy mecenasa Kalinowskiego

2020-09-15 11:39:23

Odszedł na zawsze, chociaż pozostanie w pamięci pułtuszczan mecenas PIOTR KALINOWSKI

Wybitny adwokat i szanowany CZŁOWIEK, społecznik.
CZŁOWIEK wielkiej wiedzy i wielkiej kultury osobistej. Zakochany w mieście nad Narwią. Prezes PTS-K.
CZŁOWIEK szlachetny. Wspaniały rozmówca, który uśmiechem podkreślał ważność rozmowy z pułtuszczanami.
Po prostu CZŁOWIEK dużego formatu.
Znany w Pułtusku prawnik Sławomir Kazimierczak, któremu dziękujemy za udostępnienie zdjęcia mecenasa Kalinowskiego, napisał o nim:
W niedzielę odszedł na wieczny spoczynek Mecenas Piotr Kalinowski, postać znana każdemu mieszkańcowi Pułtuska, wybitny adwokat i społecznik. Przez ponad pół wieku pomagał rozwiązywać problemy prawne tysiącom mieszkańców naszego miasta. Żegnaj mój Przyjacielu.
My też na zawsze zapamiętamy spotkania z mecenasem, te w redakcji Tygodnika i przypadkowe, na ulicy. Zawsze witał nas łagodnym uśmiechem, miłym słowem, skinieniem głowy. Zawsze był skupiony nie na sobie, a na tym co dookoła, potrzebach innych ludzi, bolączkach naszego miasteczka. Takich ludzi się nie zapomina…
Piotr Kalinowski był bardzo zaangażowany w sprawy lokalne, działał przez wiele lat w Pułtuskim Towarzystwie Społeczno – Kulturalnym oraz w Klubie Inteligencji Katolickiej, wspierał inicjatywy kulturalne organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Pułtusku. Był sponsorem wielu wydarzeń artystycznych i społecznych.
Za swoją działalność społeczną został odznaczony srebrnym i złotym Krzyżem Zasługi i odznakami korporacyjnymi.
W uznaniu dorobku zawodowego jako adwokat pełnił funkcję Vice Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Płocku. Przez wiele lat był wybierany Kierownikiem Zespołu Adwokackiego w Pułtusku.
Był koneserem dobrego teatru i malarstwa, był osobą przyjazną i koleżeńską – co przysporzyło mu grono licznych znajomych i przyjaciół.
Pogrzeb Piotra Kalinowskiego odbędzie się w sobotę, o godz. 13.00, w Bazylice.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *