pultuszczak

Facebook


Żeby Go nie zapomnieć i aby nam przypominał, żeby się uczyć

2015-06-30 7:44:04

Tymi słowami odpowiedział jeden z uczniów na pytanie, dlaczego co roku organizuje się Dzień Patrona w Publicznym Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy

Czy potrzeba lepszych uzasadnień? Gdyby jednak ktoś chciał je poznać, zapraszamy na stronę internetową naszej szkoły http://www.gimwinnica.szkolnastrona.pl ,gdzie w zakładce PATRON znajduje się prezentacja pt. Uczniowie o Patronie, pokazywana podczas uroczystości.

Dzień Patrona w winnickim gimnazjum odbył się 12 czerwca już po raz siódmy. Uroczystość otworzyła pani dyrektor Ewa Leszczyńska, a obecna była cała społeczność gimnazjalna, rodzice uczniów i zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele władz gminnych oraz posła – pana Henryka Kowalczyka.

Ta piękna tradycja naszej szkoły ma pewne stałe elementy – obecność pocztu sztandarowego, odśpiewanie hymnu szkoły, złożenie kwiatów przy tablicy Patrona, warta harcerska, rozstrzygnięcie konkursu O pióro Bogdana Jańskiego (nagrodzone Natalia Karpowicz, Ilona Ogrodnik, Aleksandra Mierzejewska, Żaneta Mossakowska oraz puchar dla klasy I B za najlepszy łączny wynik). Każdy kolejny Dzień Patrona wzbogacany jest także o coś nowego. W tym roku było to wystąpienie na scenie nie uczniów, a nauczycieli, którzy przeczytali fragmenty pism Jańskiego oraz wypowiedzi innych o Nim. Pokazali w ten sposób, że nie tylko uczą o Patronie, ale i sami się uczą – od Niego.

Rozstrzygnięty został także międzyklasowy konkurs na portret Bogdana Jańskiego wykonany łączonymi technikami plastycznymi. Portrety stanowiły piękną dekorację podczas uroczystości, a nagrodzone klasy to II B, I A i I B.

Uczniowie prowadzący uroczystość – Ilona Ogrodnik (klasa III C) i Jakub Włodarczyk (klasa III A) pięknie ją zakończyli, mówiąc, że w imieniu wszystkich trzecioklasistów mogą obiecać, iż pamięć o Bogdanie Jańskim poniosą dalej, do innych szkół.

Słodka tradycja – czyli tort od Patrona – był akcentem zamykającym świętowanie.

Za organizację uroczystości odpowiedzialne były nauczycielki: Anna Jałmużna, Ewa Zadrożna oraz pisząca te słowa – Monika Plisecka.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *