pultuszczak

Facebook


Zdobywamy Himalaje wiedzy!

2016-02-02 10:40:14

Cóż dla gimnazjalistów z Noskowskiego szczyty Himalajów – to tylko ośmiotysięczniki

Im udaje się zdobywać to, co dla innych nieosiągalne: stypendia naukowe Marszałka Województwa Mazowieckiego, laury w konkursach Mazowieckiego Kuratora Oświaty i ogólnopolskich zawodach sportowych. W grupie tej znajdują się m.in.: Daniel Bernatowicz, Natalia Kaźmierczak, Magdalena Siejbik, Hanna Świątkowska, Wiktoria Szafrańska, Justyna Szwejk, Natalia Gąsiewska, Damian Siemek i Oskar Hermanowski.W pierwszym etapie naszej naukowej wyprawy przedstawiamy Daniela Bernatowicza

Daniel jest uczniem klasy IA, realizującej innowację pedagogiczną „Matematyczna Głębia”. Od wczesnego dzieciństwa interesuje się matematyką i naukami przyrodniczymi i wciąż, wspierany przez Rodziców, pogłębia swoją wiedzę. W wolnych chwilach rozwiązuje łamigłówki i szarady lub gra w piłkę – latem na boisku, zimą – na konsoli (FIFA). Pasjonują go wspinaczki – park linowy to jego ulubione miejsce na relaks. Jest bardzo pracowity i ambitny. Z sukcesami bierze udział w konkursach matematycznych, przyrodniczych i językowych. Swoją pasję matematyczną rozwijał m.in. biorąc udział w zajęciach na Politechnice Warszawskiej podczas 6. Forum Matematyków Polskich. Daniel lubi się uczyć. Ilość zagadnień, które chciałby zgłębić jest tak duża, że postanowił skończyć kurs szybkiego czytania oraz bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Chętnie uczy się też języka angielskiego, naukę szkolną wspomaga dodatkowymi zajęciami z wykorzystaniem internetowego programu Skype z udziałem lektora anglojęzycznego. Marzy, by zwiedzić Australię. Wychowawczyni – Pani Małgorzata Kamińska podkreśla, że Daniel jest chłopcem o bardzo wysokiej kulturze osobistej i wrażliwości, a jednocześnie nie pozbawionym krytycznego spojrzenia na świat.

Obecnie, pod opieką Jolanty Wałachowskiej, realizuje projekt pedagogiczny „Z fraktalem za pan brat”, którego celem jest poznanie wybranych fraktali, sposobu ich powstawania oraz historii Wacława Sierpińskiego, jego uczniów i następców. W ramach przygotowań do realizacji projektu wziął udział w Sierpinski Carpet Project – inicjatywie naukowców Uniwersytetu w hiszpańskiej Almernii.
Sukcesy Daniela:

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego – Multitest 2015

Laureat konkursu matematycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty 2014/15

Laureat II miejsca w konkursie matematycznym pod patronatem Towarzystwa Szkół Twórczych 2014/15

Finalista Ligi Zadaniowej Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty 2013/2014

Laureat II miejsca w konkursie matematycznym ST@Ś organizowanym przez XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

13. miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie przyrodniczym Galileo 2013

7. miejsce w kraju w Ogólnopolskim Konkursie języka angielskiego Panda 2014

W konkursach Alfik Matematyczny oraz Kangur w latach 2011-2015 uzyskiwał wyniki powyżej 90%
Prymus szkoły 2014/15.

ZS nr 4 w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *