pultuszczak

Facebook


Zderzenie czterech aut

2019-07-01 10:55:45

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miniony czwartek, w Kleszewie, na drodze krajowej nr 61. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze apelują o dostosowywanie prędkości do panujących na drodze warunków i własnych umiejętności

W czwartek, policjanci Ruchu Drogowego pracowali przy zdarzeniu, do którego doszło po godzinie 15.00. Na prostym odcinku drogi krajowej, w Kleszewie, zderzyły się cztery osobówki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący ze wszystkich pojazdów, jechali w stronę Pułtuska. Jako pierwszy Skodą- 73 letni mieszkaniec Pułtuska, za nim 47 – letni pułtuszczanin – kierowca Mazdy, jako trzeci 69 – letni mieszkaniec Łodzi- kierowca Nissana i ostatni, kierujący Oplem- 68 letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego. Z powodu wykonywanych na tym odcinku robót drogowych, w miejscu zdarzenia odbywał się ruch wahadłowy. Skoda i Mazda stały w kolumnie na swoim pasie jezdni, do nich zbliżał się Nissan. Dojeżdżający do pojazdów kierowca Opla nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na skutek czego uderzył w tył Nissana. Ten następnie w stojącą przed nim osobówkę, a Mazda kolejno wjechała na tył Skody. Kierujący Nissanem uskarżał się na ból klatki piersiowej, został przewieziony do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Ponownie apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów! Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie. Prosimy o rozwagę – szczególnie teraz, w ciepłe i upalne dni, kiedy koncentracja kierowcy jest dużo mniejsza.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *