pultuszczak

Facebook

Zdacydowane NIE dla piratów drogowych

2020-06-05 1:13:17

Utrata prawa jazy na 3 miesiące, grzywna i punkty karne to skutki jazdy z nadmierną, rażącą prędkością w obszarze zabudowanym. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Niestety w dalszym ciągu na drogach pojawiają się kierowcy, którzy za nic mający bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Na ich „wyczyny” za kierownicą nie pozostają obojętni policjanci drogówki, którzy codziennie patrolują drogi na terenie miasta i powiatu pułtuskiego. Tylko wczoraj zarejestrowali prędkość dwóch kierujących, którzy poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h w obszarze zabudowanym na tzw. pięćdziesiątce. Za rażące naruszenie przepisów odpowiedzieli: 32 – letnia mieszkanka gm. Pokrzywnica – kierująca BMW (kontrola w Pułtusku na ul. Mickiewicza) oraz kierujący Toyotą 23 – letni mieszkaniec Zwolenia (interwencja w Głodowie).
Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Ponadto gdy kierowca na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

podkom. Milena Kopczńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…