pultuszczak

Facebook

Zatrzymany po pięciu latach

2017-03-10 9:08:42

Ta sprawa to kolejny przykład na olbrzymią rolę każdego zabezpieczonego śladu. Dzięki odpowiedniej weryfikacji materiału dowodowego i specjalistycznym badaniom, policjanci z Pułtuska wyjaśnili, kto może odpowiadać za włamanie do bankomatu w Zatorach, do którego doszło w 2012 roku

W sierpniu 2012 roku, w Zatorach koło Pułtuska, nieznani sprawcy najpierw ukradli z miejscowego urzędu ciągnik rolniczy. Posłużył on im do wyrwania bankomatu z budynku pobliskiego banku. Z urządzenia ukradli kilkadziesiąt tysięcy złotych i spowodowali straty o wartości blisko 100 tysięcy. Wówczas, mimo intensywnych działań, nie udało się ustalić sprawcy kradzieży. Jednak bardzo ważne okazały się zabezpieczone skrupulatnie na miejscu zdarzenia wszelkie możliwe ślady. To właśnie one po kilku latach doprowadziły do wytypowania podejrzanego. Stało się tak za sprawą zatrzymania na gorącym uczynku sprawcy podobnego zdarzenia na terenie Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Specjalistyczne badania pod kątem DNA jednego z zatrzymanych wytypowały go jako podejrzanego o włamanie do bankomatu właśnie w Zatorach. Pułtuscy kryminalni mogli tym samym wrócić do tej sprawy.
W tym tygodniu zatrzymali na terenie powiatu wołomińskiego 40-latka i doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej w Pułtusku. Mężczyzna został objęty dozorem oraz środkiem w postaci zabezpieczenia majątkowego. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Co istotne, śledczy na poczet przyszłych kar zabezpieczyli od podejrzanego mienie o wartości 200 tysięcy złotych. Sprawę uznaje się nadal jako rozwojową.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…