pultuszczak

Facebook

Zatrzymany na Narwi

2022-08-02 1:25:08

Pułtuscy funkcjonariusze interweniowali wobec nietrzeźwego 53-latka, który łodzią wędkarską pływał po rzece Narew. Nieodpowiedzialny sternik miał pół promila alkoholu w organizmie. Ze swojej bezmyślności i złamania prawa będzie tłumaczył się przed sądem.

W trosce o bezpieczny wypoczynek nad wodą, od początku wakacji, teren rzeki Narew patrolowany jest przez policjantów. Pułtuscy funkcjonariusze nie tylko czuwają nad bezpieczeństwem, ale również egzekwują przestrzeganie prawa przez osoby wypoczywające na wodzie. Niestety, nie wszyscy pamiętają o zakazie korzystania ze sprzętu wodnego pod wpływem alkoholu.

Podczas minionego weekendu, policyjni wodniacy interweniowali wobec mężczyzny, który pomimo stanu w jakim się znajdował, pływał łodzią wędkarska na rzece Narew. Jak wykazało badanie, 53-letni mieszkaniec Warszawy miał wówczas pół promila alkoholu w organizmie.

Apelujemy o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, by nie wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu. Przypominamy też, że pływanie żaglówkami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu jest karalne, ale przede wszystkim niebezpieczne zarówno dla nas samych, jak i innych osób wypoczywających nad wodą.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…