pultuszczak

Facebook

Zatrzymany na gorącym uczynku

2022-08-09 11:11:16

Dzięki podanemu przez dyżurnego jednostki rysopisowi, policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali młodego mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł w drogerii towar o wartości blisko tysiąca złotych. Grozi mu kara do 5 lat więzienia

W piątkowe popołudnie (5.08), policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży sześciu opakowań maszynek do golenia w jednej z pułtuskich drogerii. Dyżurny, przyjmując interwencję, ustalił szczegółowo opis sprawcy kradzieży. Natychmiast podał komunikat będącym w służbie policjantom. Dzięki temu, podejrzewany został bardzo szybko namierzony. 25-latek na widok radiowozu zaczął uciekać. Kryminalni podjęli pościg i niezwłocznie dokonali jego zatrzymania. Funkcjonariusze odzyskali skradziony wart blisko tysiąc złotych towar i przewieźli pułtuszczanina do komendy.

W jednostce czekała na zatrzymanego policjantka, która kilka dni wcześniej przyjęła zgłoszoną przez tę samą placówkę kradzież. Z zapisu monitoringu wynikało, że ta również dokonana była przez 25-latka a dotyczyła elektrycznych szczoteczek do zębów o wartości blisko 300 zł.

Mężczyzna usłyszał tego dnia kilka zarzutów. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…