pultuszczak

Facebook

Zatrzymania w Gajda med

2022-07-08 7:10:45

Wiemy czego dotyczy śledztwo

20 kwietnia tego roku, nasz powiat obiegła informacja o zatrzymaniu dyrekcji i pracowników Gajda med. Zatrzymań dokonali funkcjonariusze Wydziału do Spraw Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Rzecznik prasowy tej prokuratury  Elżbieta Edyta Łukasiewicz poinformowała nas, iż zostały zatrzymane 4 osoby, ale planowane są dalsze zatrzymania w sprawie.

W kolejnych tygodniach bardzo trudno było uzyskać jakiekolwiek inne szczegółowe informacje na ten temat, bo prokuratura tłumaczyła się dobrem prowadzonego postępowania. Po kilku próbach w końcu się udało. Skąd ta dociekliwość? Taka rola mediów, a nie chodzi  tu przecież o prywatne sprawy zatrzymanych osób, więc mieszkańcy powiatu, pacjenci centrum medycznego Gajda med, przygodni na 3 Maja i szpitala mają prawo wiedzieć, czym spowodowane były niedawne zatrzymania czy postępowanie zostało umorzone, czy też jest kontynuowane. Na dziś wiemy, że:  Prokuratura Okręgowa I Wydział Śledczy prowadzi śledztwo przeciwko Robertowi G., Janowi S., Robertowi C. oraz Żanecie K., którym przedstawiono szereg zarzutów dotyczących między innymi poświadczenia nieprawdy w dokumentach, podrobienia dokumentów, wyłudzenia mienia oraz przyjęcia korzyści majątkowej. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, w tym poręczenie majątkowe oraz dozór policji.

W związku z koniecznością zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, nie jest możliwe udzielenie szerszych informacji w sprawie. Jeśli dobro postępowania nie będzie stało na przeszkodzie, o szczegółach prowadzonego postępowania poinformujemy opinię publiczną i przedstawicieli mediów.

Do tematu oczywiście będziemy powracać.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…