pultuszczak

Facebook


Zatrzymani z narkotykami

2017-03-17 9:39:34

Policjanci z pułtuskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn z narkotykami. Śledczy przesłuchali podejrzanych i przedstawili im zarzut.

W czwartek, 9 marca, w godzinach południowych policjanci z wydziału kryminalnego pułtuskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem, którym poruszał się 35-letni mieszkaniec Pułtuska. W trakcie kontroli funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie plastikowe pudełko z zawartością amfetaminy. W miejscu zamieszkania wymienionego znaleźli marihuanę i przyrządy służące do ważenia i porcjowania narkotyków. Przeszłość mężczyzny wskazała, że był już wielokrotnie karany za przestępstwa narkotykowe. Od mężczyzny pobrana została krew do szczegółowych badań. Jeśli wyniki wykażą obecność narkotyków w organizmie, usłyszy on zarzuty prowadzenia pojazdu pod ich wpływem.
Kilka godzin później dzielnicowi posterunku Świercze w gm. Gzy skontrolowali samochód marki Seat Leon. Samochodem podróżowali trzej młodzi mężczyźni. Nerwowe zachowanie kierowcy i pasażera wzbudziło podejrzenia mundurowych. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli susz roślinny. Po użyciu testera policjanci potwierdzili, że jest to marihuana. 26- letni pasażer trafił do aresztu, a pojazd na policyjny parking.
Policjanci zabezpieczyli narkotyki, które będą teraz dowodem w sprawie. 35 i 26- letni właściciele nielegalnych substancji zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Śledczy przesłuchali podejrzanych i przedstawili im zarzut.
Przestępstwo posiadania środków odurzających jest zagrożone karą 3 lat pozbawienia wolności, a kierowanie samochodem pod ich wpływem – dwuletnią karą więzienia i trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *