pultuszczak

Facebook


ZATRZYMALI WŁAMYWACZY

2020-12-15 10:45:49

Policjanci Wydziału Kryminalnego w ostatnim czasie zatrzymali trzy osoby podejrzane o włamania do garaży na terenie gminy Zatory

Przestępcy ukradli elektronarzędzi o łącznej kwocie blisko 14 000 złotych. Jeden ze sprawców usłyszał zarzut, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Jak zaznaczają mundurowi, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że pozostali mężczyźni również usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem.

W ostatnim czasie, na terenie gminy Zatory doszło do kilku włamań do garaży. Sprawcy, działając wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim zerwaniu kłódki, dostawali się do wnętrza garażu. Łupem złodziei były elektronarzędzia. Łączna suma strat wyniosła blisko 14 000 złotych.
Pułtuscy kryminalni, w trakcie intensywnych czynności operacyjnych, odzyskali większą część skradzionych rzeczy oraz ustalili, że sprawcami kradzieży byli mężczyźni z terenu wyszkowskiego, w przedziale wiekowym od 21 do 37 lat. Po przedstawieniu 37-latkowi zarzutu popełnienia przestępstwa, pułtuski sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Jak się okazało, mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *