pultuszczak

Facebook
Zatrzymali kościelnych włamywaczy

2022-11-16 12:17:16

Policyjna akcja po sąsiedzku

Do 10 lat więzienia grozi małżeństwu z Białegostoku, które okradało kościelne skarbonki. Zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału Kryminalnego makowskiej policji w miniony weekend. Policjanci nie wykluczają jednak, że para ma na swoim koncie kradzieże także w innych kościołach.

11 listopada po południu, policjanci Wydziału Kryminalnego w Czerwonce zauważyli kobietę, która wybiegła z kościoła i wsiadła do zaparkowanego w pobliżu auta. W tym czasie nie było nabożeństwa w kościele. Zainteresowało to mundurowych. W samochodzie była 40-letnia kobieta i jej 27-letni mąż.  Podczas sprawdzenia ich samochodu policjanci znaleźli i zabezpieczyli mefedron, klucze, metalowy chwytak i kilkaset złotych. Para przyznała, że pieniądze pochodzą ze skarbonek, a klucze od jednego z kościołów. Jak ustali mundurowi, w ciągu kilkunastu godzin odwiedzili oni 22 kościoły w okolicznych powiatach. Oboje zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Pomysłodawcą włamań, według dotychczasowych ustaleń, była kobieta.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie parze zarzutów dotyczących posiadania środków psychotropowych oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do dwóch skarbon kościelnych na terenie powiatu makowskiego. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Monika Winnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *