pultuszczak

Facebook


Zarażeni bieganiem

2016-02-09 10:46:47

Amatorskie bieganie jest u nas coraz bardziej popularne, dla wielu staje się sposobem na zdrowe życie i odskocznią od codziennych stresów

Nie wszyscy jednak wiedzą, że mamy w Pułtusku i okolicach prawdziwych pasjonatów biegania, którzy mogą się pochwalić spektakularnymi sukcesami. Do tej pory najwięcej pisaliśmy o osiągnięciach dr Gajdy i Wiesława Trzcińskiego, relacjonując udział tego ostatniego w 38. Bank of America Chicago Marathon, jednym z największych maratonów zaliczanych do wielkiej światowej piątki. Pan Wiesław powiedział wtedy Tygodnikowi: przygotowania do maratonu rozpocząłem trzy miesiące wcześniej (od lipca), wraz z moimi kolegami z klubu o nazwie Z BIEGIEM NARWI (Zdzisiek, Stasiek, Jarek i Jurek), wg planu treningowego zaproponowanego na stronie organizatorów maratonu. Dodatkowo od marca do października 2015 roku zdobywałem wraz z kolegami z klubu Z BIEGIEM NARWI Koronę Półmaratonów Polskich i przebiegłem 6 z 12 najciekawszych zaproponowanych półmaratonów (…).
Członkowie amatorskiego klubu biegacza Z BIEGIEM NARWI trenują regularnie. Wspólnie biegają trzy razy w tygodniu, po pięknych zakątkach Puszczy Białej, mają też treningi indywidualne. Honorowym prezesem Klubu jest znany w Pułtusku przedsiębiorca Sławomir Białczak. Pasja do biegania i systematyczność poprowadziły ich prosto do ogromnych sukcesów. Wiesław Trzciński, Stanisław Białas (zasłużony sędzia piłki nożnej z licencją w sezonie 2015/2016) i Zdzisław Pniewski są pierwszymi w powiecie pułtuskim zdobywcami Korony Maratonów Polskich oraz zeszłorocznymi zdobywcami Korony Półmaratonów Polskich. Koronę Półmaratonów Polskich zdobyli w 2015 roku również pozostali członkowie Z Biegiem Narwi- Jerzy Szczepankowski i Jarosław Lepert.
Są to naprawdę imponujące osiągnięcia. By uzyskać tytuł zdobywcy Korony Maratonów Polskich, należy ukończyć pięć maratonów: Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski, Poznań Maraton – w ciągu 24 miesięcy, licząc od daty pierwszego ukończonego maratonu zgłaszanego we wniosku. Kolejność maratonów jest dowolna. Zweryfikowanymi zdobywcami Korony Maratonów Polskich z powiatu pułtuskiego są Stanisław Białas nr 561, Wiesław Trzciński nr 345, Zdzisław Pniewski nr 344.
Z kolei zdobywcą Korony Polskich Półmaratonów, biorąc pod uwagę kryteria ustalone w 2015 roku jest ten biegacz, który ukończył 5 półmaratonów w ciągu roku kalendarzowego.Oprócz wymienionych wyżej panów do tego sukcesu pułtuszczan dopisali się kolejni –
Karol Stachowiak, Janusz Grabowski i Marcin Jaworski.
Gratulujemy i liczymy na kolejne!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *