pultuszczak

Facebook


Żaluzje Drewniane – luksusowy system okienny

2020-01-29 1:21:33
Żaluzje drewniane uważane są za eleganckie i luksusowe rozwiązanie. Są coraz popularniejszym rozwiązaniem pozwalającym ochronić wnętrza przed zbyt dużym nasłonecznieniem oraz nagrzewaniem się.

 

Jednak to nie jedyny powód, dla którego wybierane są do coraz większej liczby domów i mieszkań. Sprawdź, dlaczego warto wybrać akurat ten rodzaj żaluzji.

W jakich wnętrzach najlepiej prezentują się żaluzje drewniane

Żaluzje wykonane z drewnianych lameli to rozwiązanie ponadczasowe. Można je stosować zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach. Pamiętaj, że najlepiej będą prezentowały się tam, gdzie zastosujesz zasady minimalizmu. Żaluzje drewniane są same w sobie wysoce dekoracyjne, dzięki czemu nie potrzebują już dodatkowych ozdób. Pamiętaj też, że możesz mieć ostateczny wpływ na wygląd żaluzji. Możesz bowiem wybrać takie parametry jak szerokość lameli (dostępne są wersje 25 i 50 mm), a także rodzaj drabinki, kolor czy sposób montażu tego produktu. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie renomowanego producenta żaluzji drewnianych firmy Karnix – https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html.

Jak dobrać kolor żaluzji drewnianych?

Jak to zostało wyżej wspomniane, jednym z parametrów, o jakim możesz zdecydować, jest kolor żaluzji. Dobór zależeć będzie od kilku czynników. Między innymi od tego, jaka kolorystyka dominuje we wnętrzu, jego wymiarów, a także stylu, w jakim zostało ono urządzone. Przykładowo do niewielkich i ciemnych pomieszczeń najlepiej wybrać żaluzje w jasnych kolorach, beżach lub chłodnych odcieniach bieli. Sprawdzą się też jasne szarości. Jeżeli natomiast chcesz ocieplić wnętrze, sprawić, by wyglądało na bardziej przytulne, postaw na panele w naturalnych kolorach drewna np. dąb złoty. Do dużych wnętrz nawiązujących do stylu loftowego lub łączonych salonów z kuchnią, możesz wybrać żaluzje drewniane w ciemnych odcieniach brązu lub czerni. Pamiętaj jednak o tym, aby ciemna kolorystyka nie dominowała w takim pomieszczeniu, gdyż może je przytłoczyć. Ciemne żaluzje dobrze będą prezentowały się w zestawieniu z jasnymi ścianami.

Dobierając kolor żaluzji do stylistyki pamiętaj, że np. w stylu skandynawskim stosowane są kolory natury np. szarości, beże i jasne brązy. Styl śródziemnomorski to czyste biele i błękity, natomiast w stylu glamour możesz wybrać białe bądź czarne lamele. Pełną gamę kolorystyczną lameli możesz sprawdzić na stronie: https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-50mm-4889.html.

Jakie są główne zalety żaluzji z drewnianymi lamelami?

Żaluzje drewniane dobrze zaciemniają wnętrza. Mogą też chronić pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się. Warto zwrócić uwagę również na to, że są one łatwe w utrzymaniu w czystości. Wystarczy raz na jakiś czas delikatnie przetrzeć je delikatną szmatką do kurzu. Dobrze to robić regularnie, by nie osadzały się na nich grube warstwy pyłów, które mogą wpłynąć na ich estetykę.

Kolejną zaletą jest możliwość sterowania nimi na kilka sposobów. Można to robić ręcznie. Jednak producenci oferują także inne rozwiązania np. sterowanie za pomocą pilota radiowego. Inną możliwością jest sterowanie systemem żaluzji przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne. Pozwala ona na sterowanie produktem, nawet z dala od domu.

Artykuł partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *