pultuszczak

Facebook


Zakończenie I rundy w PALS!

2016-01-05 9:36:53

W niedzielę, 20 grudnia, w hali sportowej Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Pułtusku została rozegrana trzecia i ostatnia kolejka pierwszej rundy Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki o Mistrzostwo Ziemi Pułtuskiej w sezonie 2015/16

W dwóch pierwszych meczach zagrały drużyny: FML Pułtusk z Wybuchowymi Muchomorkami (młodzież z LO) oraz REVOLTA z BOMB SQUAD. Pojedynki zakończyły się łatwym zwycięstwem pierwszych drużyn 2-0 (16,12) i 2-0 (15, 16). Na dobre słowa zasłużyła jedynie drużyna z BOMB SQUAD, która w każdym secie odważnie walczyła. Choć przeciwnicy obu młodych drużyn to zbyt wysoka półka, by myśleć o wygranej z nimi, ale ogrywanie się z najlepszymi jest metodą na podnoszenie własnych umiejętności. Była to dobra lekcja siatkówki.
Tak jak wyniki tych dwóch pierwszych meczy nie wpływały na kolejność zajmowanych miejsc, to pozostałe dwa mecze z (drugiej grupy) mogły spowodować zupełne odwrócenie kolejności i w efekcie inne drużyny mogłyby awansować do finału A.
W trzecim pojedynku grały: młodzież z Golądkowa i drużyna X – VOLLEY z Karniewa. Jak można było się spodziewać to X – VOLLEY od początku pojedynku narzucił tempo gry i nie pozostawił złudzeń młodej drużynie, że są siatkarsko lepsi i w pierwszym secie wygrali (25 – 16). Drugi set to już dużo odważniejsza gra Golądkowa i zbyt duży luz w szeregach drużyny przyjezdnej, który spowodował, że pojedynek stał się wyrównany. Po nerwowej końcówce seta, potencjalnie lepsza drużyna przegrała (23 – 25). Trzeci set (ti break) to bardzo dobra gra karniewiaków by wygrać (15 – 4) i w setach (2 – 1). Mimo przegranego meczu i różnicy umiejętności siatkarskich pomiędzy drużynami warto podkreślić, że młodzi siatkarze z Golądkowa mają w składzie kilku wartościowych siatkarzy i robią stałe postępy, ku zadowoleniu Grzegorza Szczypińskiego nauczyciela i opiekuna oraz kibiców.
Czwarty pojedynek tej niedzieli zaplanowany na ten dzień odbył się pomiędzy drużyną AKCENT Pułtusk i drużyną DRINK TEAM z Wyszkowa. Bardzo dobra i wyrównana gra w pierwszym secie obu drużyn. Walka o każdy punkt po obu stronach siatki do stanu (16 – 16). W końcówce seta to wyszkowiacy osiągają niewielką przewagę i wygrywają (25 – 23). Drugi set i odwrotna sytuacja. Drużyna z Pułtuska kontrolowała przebieg seta i wygrywa do 22. Trzeci set (i znów ti break) i emocji co niemiara. Bardzo wyrównana walka do zmiany stron (8 – 7) i po (10-10) świadczy o zaciętym starciu. Mimo naprawdę bardzo dobrej gry drużyny AKCENT Pułtusk to siatkarze DRINK Teamu z Wyszkowa wygrali seta (15 – 11) i cały mecz 2-1. W tym pojedynku na uznanie zasłużyły obie drużyny za ogromną mobilizację, walkę, nieustępliwość. Takie mecze ogląda się z ogromną radością.
Na uwagę zasługuje to, że z każdym pojedynkiem siatkarskim przybywa kibiców, wręcz można by było rzec fanów poszczególnych drużyn. Z czego się bardzo cieszymy i wzorem z ubiegłego sezonu siatkarskiego wybierzemy najlepszego kibica.
Myślę, że organizator PALS mile zaskoczył siatkarzy jak i kibiców przedświątecznym klimatem, muzyką świąteczną, a w szczególności słodkim poczęstunkiem. W rolę Świętego Mikołaja wcielił się Pan Andrzej Krawczyński, sędzia PALS.
Do grupy A awansowały następujące zespoły, które zagrają o Mistrzostwo Ziemi Pułtuskiej systemem „każdy z każdym”.: REVOLTA, DRINK TEAM Wyszków, X – VOLLEY Karniewo i FML Pułtusk.
W finale B zagrają: następujące zespoły, które również zagrają systemem „każdy z każdym” o miejsca V – VIII: AKCENT Pułtusk, BOMB SQUAD, GOLĄDKOWO i WYBUCHOWE MUCHOMORKI.
pal1pal2pal3

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *