pultuszczak

Facebook
ZAATAKOWAŁ MUNDUROWYCH

2022-05-17 9:10:56

27-latek naruszył nietykalność cielesną i ubliżał policjantom podczas wykonywania czynności służbowych. Teraz odpowie za to przed sądem. Pułtuszczaninowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności

Każdego dnia, podczas służby, policjanci narażają swoje życie i zdrowie. Nigdy do końca nie wiedzą, czego mogą się spodziewać po osobie, wobec której podejmują interwencję. Nie znają jej, nie wiedzą czy może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzie, czy jest notowana za poważne przestępstwa oraz czy jest pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających substancji. Za każdym razem muszą zachować wszelkie środki ostrożności, by chronić siebie, a także innych uczestników interwencji.

Właśnie w takiej sytuacji zostali postawieni funkcjonariusze z Zespołu Dzielnicowych, którzy kilka dni temu interweniowali wobec grupy mężczyzn spożywających alkohol. Nikt się wówczas nie spodziewał, że 27-latek zaatakuje mundurowych. Nagle, podczas wykonywanych czynności służbowych, pułtuszczanin zaczął ubliżać policjantom, a przy próbie uniemożliwienia mu oddalenia się z miejsca popełniania wykroczenia, zaczął odpychać, uderzać i kopać policjantów. Napastnik została zatrzymany. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *