pultuszczak

Facebook
Za kółkiem bez uprawnień

2022-01-21 11:28:51

46-letniego kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali pułtuscy policjanci. Kolejny raz funkcjonariusze przypominają, jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z pułtuskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym

46-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy w Kozłówce. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją sądu mężczyzna posiada obowiązujący zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

sierż.  Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *