pultuszczak

Facebook


Z wójtem w trosce o bezpieczeństwo

2016-12-21 5:46:29

W ramach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pułtuscy policjanci wraz z wójtem gm. Winnica Mariuszem Kowalewskim propagowali używanie elementów odblaskowych

Zimą zmrok zapada wcześnie, a piesi poruszający się po nieoświetlonych drogach są słabo widoczni dla kierowców. Nawet jeden odblask może zwiększyć kilkukrotnie odległość, z jakiej kierowca widzi pieszego.
W ramach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pułtuscy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na niechronionych użytkowników ruchu pod hasłem ,,Daj się zauważyć”. Celem akcji jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów poprzez podniesienie świadomości o prawidłowym korzystaniu z dróg oraz propagowanie używania elementów odblaskowych. Działania zostały ukierunkowane w głównej mierze na osoby korzystające z dróg poza terenem zabudowanym. Pułtuscy policjanci poprzez swoje działania zyskali poparcie tego przedsięwzięcia ze strony wielu osób, instytucji, firm.
Wagę problemu niewidocznych na drodze dostrzegł wójt gminy Winnica Mariusz Kowalewski, który z uśmiechem na twarzy i chęcią działania zgodził się swoim wizerunkiem poprzeć akcję policjantów. Wraz z mundurowymi ruszył promować bezpieczeństwo na drogach swojej gminy. Miejmy nadzieję, że dzięki odblaskom rozdawanym podczas naszej kampanii wspólnie przyczynimy się do zwiększenia bezpieczeństwa wielu użytkowników ruchu drogowego.
st. sierż. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *