pultuszczak

Facebook


Z Pułtuska wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa

2017-03-23 8:13:15

Już 7 kwietnia 2017 r. po Mszy św. o 18.00 z Bazyliki Pułtuskiej wyruszy pierwszy raz w naszym dekanacie Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa EDK św. Mateusza wyniesie 41 km – Bazylika Pułtuska, Kościół św. Krzyża, Kaplica św. Marii Magdaleny, Kościół Miłosierdzia
Bożego na Popławach, Zambski Kościelne, Szygówek, Ponikiew, Popławy, Bazylika Pułtuska.

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy
sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych…
Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, inaczej gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa…
Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie.
Prawdziwe Spotkanie z Nim pośrodku Zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni.
Faktem jest, że ani zdjęcia ani filmy nie oddadzą tego, co dzieje się co roku w środku nocy na ścieżkach między Krakowem a Kalwarią ani na Drogach do innych sanktuariów w Polsce i na świecie, gdzie odbywa się EDK.
Podstawowy, wewnętrzny wymiar Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pozostaje nieuchwytny dla oka i obiektywu i pozostaje tajemnicą każdego podejmującego to wyzwanie.
Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku. Idea akcji narodziła się w trakcie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości, a jej twórcą jest ksiądz Jacek Stryczek, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA.
12 marca ruszyły zapisy na pułtuską trasę EDK. Rejestracja możliwa pod adresem:
http://rejony.edk.org.pl/pub/edk/Eb2qrCBtKDlQ/zapisy/formularz?
_locale=pl&_ga=1.243998405.1557705674.1489331513
Po rozwinięciu paska ,,Wybierz trasę” prosimy o odnalezienie rejonu Pułtusk, wybranie trasy św.Mateusza i wypełnienie formularza rejestracyjnego.
Prosimy o zapraszanie swoich znajomych oraz udostępnianie inicjatywy EDK Pułtusk.
https://www.facebook.com/pultusk.edk/
Szczegółowe informacje o EDK na www.edk.org.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *